REPORTÁŽ: Malevil Cup 2016 – na trati plné bláta bojovala víc než tisícovka bikerů

O víkendu 18. – 19. června se Lužickými a Žitavskými horami proháněli cyklisté na horských kolech. Uskutečnil se zde 17. ročník Mezinárodního MTB marathonu Malevil Cup 2016, jenž je určen nejen špičkovým závodníkům, ale i amatérským cyklistům a rodinám s dětmi. Na tratě vyjelo přes tisíc účastníků z dvanácti zemí.

Malevil Cup I

Centrem závodu se stal tradičně Ranč Malevil u Heřmanic v Podještědí. Dospělé závodníky prověřily náročné trasy vedené po území Libereckého kraje i Německa v okolí měst Oybin a Groschenau o délkách 100, 65, 40 a 20 km. A protože se pořadatelé drží hesla, že Malevil Cup je pro všechny, byly i letos jeho součástí nedělní dětské závody a 7. ročník rodinné Čokojízdy.

„Letošnímu ročníku příliš nepřálo počasí. Déšť rozbahnil tratě, takže pro některé účastníky to byl opravdu těžký závod. Přesto byl o akci velký zájem nejen z domova, ale také ze zahraničí. Startovní listina elitní skupiny připomínala spíše závody Německa,“ popsal atmosféru hlavní organizátor akce Radek Patrák z Pakli sport klubu Jablonné v Podještědí.

V hlavní kategorii si pro vítězství dojel německý biker Peter Hermann, závod žen vyhrála Krystyna Konvisarovová z Ukrajiny.

Dopoledne předcházejícího dne patřilo těm nejmenším cyklistům. Na trať rodinné Čokojízdy se vydalo přes sto dětí a přátel pohybu na kolech. V neděli byl na programu Dětský Malevil Cup pro děti ve věku od dvou do čtrnácti let. Závodu, který je součástí Dětského poháru Libereckého kraje, se zúčastnilo 196 cyklistů.

Vítězové hlavní kategorie získali kromě věcných cen i finanční odměny. Ostatní úspěšní bikeři si rozdělili další atraktivní ceny včetně horského kola, zájezdu nebo volného startovného pro příští ročník. Atmosféru celého víkendu dokreslil bohatý doprovodný program pro děti i dospělé. Závod podpořil Nadaci Český registr dárců krvetvorných buněk, Daruj život.

Výsledky – 100 km muži – 1. Peter Herman (Team Firebike-Drössiger, Něm.) 4:01:49,1, 2. Filip Adel (Superior MTB team) 4:04:36,9, 3. Jiří Hudeček (GIANT TRANS BRDY) 4:12:08,8, 4. Matthias Pfrommer (Team CENTURION, Něm.) 4:12:27,4, 5. Lars Granberg (Sepura Toyota Racing, Nor.) 4:12:28,0, 6. Michal Kaněra (NILFISK pro cycling) 4:14:33,2; 100 km ženy – 1. Krystyna Konvisarovová (Ukr.) 5:22:51,9, 2. Milena Cesnáková (Cyklo Team Weber) 5:27:38,6, 3. Jana Skrbková (Eleven Team Příchovice) 5:31:47,0, 4. Ivana Loubková (ROHOZEC Amulet) 5:44:21,4, 5. Veronika Vidlak (VIVA Team, USA) 5:58:22,5, 6. Regina Marunde (Fizik Team, Něm.) 6:12:58,2; 65 km muži – 1. Ota Zima (Kellys Bike ranch) 3:04:22,8; 65 km ženy – 1. Karin Kadner (Skiteam Pirna, Něm.) 3:45:36,9; 40 km muži – 1. Filip Dirigl (LASVIT BIKERS) 1:56:54.8; 40 km ženy – 1. Kristýna Pejšová (Superior MTB team) 2:45:47,2; 20 km muži – 1. Jaroslav Kotas (Eleven Mercedes-Benz) 1:20:48,9; 20 km ženy – 1. Kateřina Knihová 1:32:55,5.

Peter Hermann MC 2016 MC 2016 MC 2016 Malevil Cup I Krystyna Konvisarovová Filip Adel Malevil Cup I