OMEZENÍ POHYBU OSOB ZASTAVILO I PROJEKT ČUS SPORTUJ S NÁMI

Vyhlášení nouzového stavu a nařízení omezeného pohybu osob vládou ČR dne 16. března – důsledku opatření proti šíření nemoci COVID-19 se vztahuje také na veškeré sportovní aktivity v zemi. Absolutní zákaz přítomnosti osob na všech sportovištích pro veřejnost v současné době utlumil jakoukoliv organizovanou sportovní činnost. Pořadatelé v celé České republice už museli zrušit nebo odložit desítky soutěží, turnajů, běhů, turistických pochodů či vodáckých akcí.

Tato situace se bezprostředně dotýká také projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi 2020, jehož program byl přerušen. Z plánovaných sportovních události se jich uskutečnilo od počátku letošního roku až do 15. března 40 – z toho v lednu 11, v únoru 20 a do 8. března 9.

Výkonný výbor ČUS se bude pokračováním projektu zabývat na některém ze svých příštích zasedání až bude možné jejich konání. Pokračování projektu včetně finálního výběru akcí do jeho kalendáře ve zbývající části roku však bude závislé především na míře omezujících vládních nařízení přijatých k omezení šíření nákazy koronavirem. O novinkách v souvislosti s projektem ČUS Sportuj s námi vás budeme na těchto stránkách obratem informovat, jakmile bude přijato rozhodnutí o podobě jeho pokračování v dalších měsících ročníku 2020.