Patroni

Barbora Špotáková

Bára je česká atletka, závodící v hodu oštěpem, dvojnásobná olympijská vítězka z LOH 2008 v Pekingu a LOH 2012 v Londýně a členka armádního sportovního centra Dukly Praha. Od 13. září 2008 je také držitelkou světového rekordu v hodu oštěpem v ženské kategorii s výkonem 72,28 metru (nejdelší hod od změny těžiště ženského oštěpu v roce 1999). Jako první žena dokázala s novým typem oštěpu hodit přes hranici 72 metrů.

Jako patronka projektu ČUS Sportuj s námi se nyní také stává velkou motivací pro sportovní výkony nejen dvou dalších patronů projektu, kteří usilují o rande  – Bena Cristovaa a Jakuba Koháka, ale také pro Vás!

Barbora Špotáková

Ben Cristovao

Ben je zpěvák, textař, herec, a sportovec.

Profesionálně se věnoval snowboardingu, jeho největším úspěchem bylo první místo na Českém poháru série 4×4 v roce 2006. Poté se začal více soustředit na hudební kariéru, vydal celkem tři alba, v červnu 2017 představí v pořadí čtvrtou sólovou desku. Jeho videoklipy se průměrně pohybujují v milionech zhlédnutí na YouTube. V roce 2016 získal ocenění Český Slavík za skladbu Asio, která se stala ve zmíněném roce nejstreamovanější. Ben byl loni navíc označen prestižním časopisem Forbes sedmým nejvlivnějším Čechem na sociálních sítích.

Aktuálně se Benovi daří věnovat vedle úspěšné kariéry umělce také sportu na profesionální úrovni. V roce 2016 získal bronzovou medaili ve středně těžké váze (do 88 kg) v souboji zápasníků s bílým pásem na mistrovství Asie v brazilském jiu jitsu. Nedlouho poté získal zlato na prestižním mezinárodním turnaji Madrid Open, opět v kategorii mezi bílými pásy ve středně těžké váze (do 88 kilogramů i s kimonem).

Ben Cristovao jako patron projektu ČUS Sportuj s námi bojuje o přízeň Barbory Špotákové, zároveň ale ukazuje všem kategoriím sportovců, že soustavným tréninkem a dřinou lze dosáhnout všech cílů!

Ben Cristovao

Jakub Kohák

Jakub se sice jako jediný z našich patronů nemůže pochlubit olympijskou ani jinou významnou medailí za sportovní výkony, ale zase je sportovně nejvšestrannějším. S nadšením se vrhá do všech možných i nemožných sportů jako ryzí amatér, pro zábavu, a sbírá raději ceny filmové. A mezi nimi už bychom nějaké medaile (i světové nebo alespoň světového věhlasu) objevili.

U Jakuba totiž nepřekvapí nic. Takže kromě toho, že je vynikající a vyhledávaný reklamní a filmový režisér, herec, moderátor, se také jako univerzální sportovec věnuje fotbalu, lyžování, běhání, tenisu, hokeji, golfu, basketbalu, florbalu, futsalu, turistice a korespondenčnímu vyšívání kanavy. Kdykoliv a kdekoliv. Můžete si být jistí, že ho na spoustě akcí ČUS Sportuj s námi potkáte přímo mezi účastníky.

Tak, co myslíte, vyhraje Jakub souboj o Barboru svou všestranností a důvtipností? 😊

Jakub Kohák