Chebský deník: Na Burze sportu se nikdo nenudil

Cílem akce bylo přivést školáky k aktivnímu pohybu a pravidelnému sportu

Cheb – Přivést školáky k pravidelnému pohybu. To byl cíl unikátní Burzy sportu, které se zúčastnili třeťáci všech chebských škol.

Akce se konala v novém sportovním areálu na levém břehu Ohře a dorazilo 320 žáků ze všech osmi chebských základních škol. A pronikli do tajů nejen klasických, ale také nových, adrenalinových disciplín.

„Cílem Burzy sportu bylo přivést školáky k aktivnímu pohybu a pravidelnému sportu,“ uvedl Miroslav Sabadin, sekretář Sportovní unie Chebska. „V jejím průběhu se seznámili se třinácti sportovními odvětvími a většinu z nich si také sami vyzkoušeli. Tentokrát nešlo o vítězství, ale o správnou motivaci dětí. Žáci každé školy měli trička stejné barvy, což zvyšovalo jejich pocit sounáležitosti.“ V dopoledním programu čekaly na účastníky soutěže v atletice, fotbalovém slalomu a střelbě na branku, gymnastice, vybíjené, minigolfu a lanovém centru. Odpoledne si vyzkoušeli discgolf, softbal, cyklistiku, rádiový orientační běh, vodáctví, horolezectví a stolní tenis. Na závěr si ještě společně zatancovali na diskotéce. Organizátoři byli spokojení. „Premiéra chebské Burzy sportu se mimořádně vydařila – a nejen kvůli počasí. Nikdo se nenudil a vidět bylo nasazení i krásné výkony. Nikdo také neodešel domů s prázdnou. Školáky jsme za jejich snahu ocenili nejen medailemi, ale také létajícími talíři, švihadly a míči. Na odpolední program už dorazili i jejich rodiče. A děti, které některý z druhů sportu zaujal, obdržely přihlášky, aby se zapsaly do příslušného oddílu,“ dodal Miroslav Sabadin.

A že opravdu nuda nebyla, potvrdil také desetiletý Jakub, kterého nadchlo horolezectví a discgolf. „Určitě bych si to někdy rád zopakoval,“ pověděl školák.

Ojedinělou akci, která se stala také součástí projektu České sportovní unie ČUS Sportuj s námi, zorganizovala Sportovní unie Chebska ve spolupráci s Asociací školních sportovních klubů, městem Cheb a Domem dětí a mládeže Cheb.

 

O projektu „ČUS sportuj s námi“

ČUS sportuj s námi“ je projekt České unie sportu, který zahrnuje více než 180 vybraných sportovních akcí v celé České republice pořádaných v průběhu roku 2014 a je organizován za pomoci Servisních center sportu v krajích a okresech. Jeho cílem je motivovat veřejnost – především děti a mládež – k širšímu zapojení do nejrůznějších pravidelných sportovních aktivit nejen v soutěžních podobách. Patrony projektu jsou olympijští vítězové, snowboardistka Eva Samková a biker Jaroslav Kulhavý, a také herec a režisér Jakub Kohák. Generálním partnerem jsou České dráhy, a. s., a mediálním partnerem Deník.

 

Foto popis| BURZA SPORTU? Organizátoři mohli být spokojení, povedla se.

Foto autor| Foto 2x: Miroslav Sabadin

Region| Západní Čechy