Nové Přerovsko: Za přerovským zubrem se vydali i čilí osmdesátníci

Žádné bouřky, ani lijáky, ale naopak ideální polojasné počasí s hřejivým sluníčkem – lepší kulisu si 28. ročník turistického pochodu Za přerovským zubrem a 36. ročník cykloturistické jízdy Na kole Přerovskem opravdu nemohl přát.

Akce, kterou uspořádal Klub českých turistů z odboru Tělovýchovné jednoty Spartak Přerov a která se v tomto roce stala součástí projektu České unie sportu ČUS SPORTUJ S NÁMI, přilákala v sobotu 20. září čtyřiaosmdesát účastníků.

Sedmdesát pochodníků se od přerovské sokolovny mezi 7. a 10. hodinou ráno vydalo na jednu z pěti pěších tras o délce šest až padesát kilometrů. Také cyklisté dali přednost spíše středně dlouhým trasám na 30 a 50 km.

„Zájemců bylo víc než loni, ale bohužel se ve stejném termínu konalo několik dalších zajímavých aktivit – třeba soutěž ve vaření guláše nebo výstava hub. Největší zájem byl o střední trasy 13 a 22 kilometrů a dorazily také rodiny s dětmi, které zdolaly šestikilometrový okruh Přerovským luhem. Padesátku zvládli pouze čtyři stateční,“ komentoval účast Vítězslav Vaculík, jeden z organizátorů.

Mezi účastníky byli nejen turisté z Přerova a Hané, ale také z Brna, Ostravy, Kolína a Prahy. Dva nejstarší účastníci s ročníky narození 1926 a 1929 poctivě odšlapali třináct kilometrů! Ostravský štáb České televize, který průběh obou akcí reportážně zaznamenával, také pořídil s neuvěřitelně čilým osmaosmdesátníkem rozhovor. Pořadatelé odměnili každého v cíli diplomem s kresbou přerovského zubra, drobnými suvenýry a děti omalovánkami.

„Myslím, že pochod i cyklojízda se nám letos vydařily. Kdo k nám chtěl přijet, ten dorazil a užil si nejen příjemné počasí, krásnou přírodu, ale hodnotný sportovní výkon. A to byl také náš hlavní cíl,“ uvedl Vítězslav Vaculík.

O projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI

ČUS SPORTUJ S NÁMI je projekt České unie sportu, který zahrnuje více než 180 vybraných sportovních akcí v celé České republice pořádaných v průběhu roku 2014 a je organizován za pomoci Servisních center sportu v krajích a okresech.

Jeho cílem je motivovat veřejnost – především děti a mládež – k širšímu zapojení do nejrůznějších pravidelných sportovních aktivit nejen v soutěžních podobách. Patrony projektu jsou olympijští vítězové, snowboardistka Eva Samková a biker Jaroslav Kulhavý, a také herec a režisér Jakub Kohák. Hlavním mediálním partnerem je Deník.

 

Foto autor| Foto: Stanislav Dostál