101 dvojbojařů – Dukla navzdory mrazu vytáhla děti za sportem

Ačkoliv na pražskou Julisku udeřil o víkendu mráz, Jarní cenu Dukly – soutěž mladých dvojbojařů, která je součástí třídílného seriálu O Pohár Dukly – nemohlo nic zastavit. Do bazénu a následně na běžeckou dráhu se tak nakonec vydalo 101 statečných dětí od nejmladšího bezmála čtyřletého Maxe Dobiáše až po dvanáctileté závodníky.

Zatímco nejmladší sportovce, až po ty osmileté, čekalo shodně 25 metrů plavání s možností použití pomůcek, jako jsou rukávky či kruhy, a následně 250 metrů běhu, jejich starší kolegové se museli popasovat s 50 metry plavání a půlkilometrovým během či dokonce 100 metry v bazénu a kilometrem na běžecké dráze.

I kvůli počasí nakonec nebyla účast tak hojná, jako bylo zvykem v uplynulých ročnících. „Když jsem šel ráno věšet bannery, v duchu jsem smekal před každým, kdo se postaví na start. Počasí bylo arktické a já si myslím, že nakonec některé lidi odradilo. Hodně záleží na rodičích, ale řekl bych, že kdo byl zdráv a dorazit mohl, tak dorazil. Myslím, že samotným aktérům vadilo počasí nejmíň. Brali to velmi sportovně, zatímco maminky, babičky a dědečkové, kteří se choulili podél trati v šálách a zimnících, na tom byli daleko hůř,“ popsal náročné podmínky Daniel Kašpar, vedoucí Sportovního centra mládeže Oddílu moderního pětiboje pořádající Dukly Praha.

V závodě měli převahu Pražané, nejdelší cestu vážila výprava z Frýdku-Místku. Mnohé děti zaujala možnost bojovat v dalších dvou závodech O Pohár Dukly Praha. „Někteří závodníci zjistili až na místě díky moderátorovi, že se jich mohou zúčastnit, a zbystřili. Tím, že dáváme ceny všem, tak se hned ptali, kdy zase budou moct něco vyhrát a jestli to opět budou takové ceny jako teď,“ usmíval se Daniel Kašpar.

V nejstarší kategorii se v součtu obou časů vyznamenala Barbora Míková ze Spartaku Hořovice, která porazila i stejně staré chlapce. Mezi těmi byl nejlepší Jakub Kříž z pořádající Dukly Praha. „Jsme především rádi, že akce splnila svůj účel a podařilo se zpopularizovat vícebojařské soutěže mezi dětmi. Také nás těší, že po organizační stránce vše hladce odsýpalo,“ neskrýval spokojenost Daniel Kašpar.

Jarní cena Dukly – dvojboj, chlapci U13: 1. Jakub Kříž (TJ Dukla Praha) 1796 bodů, 2. Mathias Shon (Elab Team) 1757, 3. Jakub Zíka (TJ Dukla Praha) 1748; dívky U13: 1. Barbora Míková (Spartak Hořovice) 2135, 2. Eliška Fryková (TJ Dukla Praha) 1985, 3. Kristýna Čurdová (TJ Dukla Praha) 1910; chlapci U11: Kryštof Sedlmeier (TJ Dukla Praha) 1759; dívky U11: Kateřina Hartmanová (TJ Dukla Praha) 2135; chlapci U9: Matěj Rusnák (TJ Dukla Praha) 1911; dívky U9: Erika Běčáková (LSKFM) 1918; chlapci U7: Honza Váňa (MP Kralupy) 1570; dívky U7: Izabel Běčáková (LSKFM) 1732); chlapci U5: Max Dobiáš (TJ Dukla Praha) 521.

Kompletní výsledky na: www.mpduklapraha.cz