150 let kuželek v Kolíně oslaví v Kutné Hoře – jak jinak než aktivně

Venkovní aktivity se pozvolna loučí, ale portfolio těch vnitřních naopak nabírá s příchodem zimy na pestrosti. Od čtvrtka 14. prosince do soboty 16. prosince tak budou mít zájemci možnost zapojit se do akce s příznačným názvem 150 let kuželek v Kolíně. Tamější kuželna již bohužel neexistuje, proto se turnaj odehraje v Kutné Hoře. Akce je součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi.

„Chci k nám pozvat všechny, kdo mají o kuželky zájem, ať už jako aktivní hráči, nebo coby diváci. Zapojit do turnaje se může každý – děti od 10 let i senioři a také neregistrovaní hráči. Místa ovšem rychle ubývají, tak je dobré si jej zajistit dopředu! Protože bychom rádi kuželnu v Kolíně opět vybudovali, založili jsme před časem za tímto účelem transparentní účet a bude možnost i přispět přímo na místě,“ uvedl za pořádající Kuželkářský klub Kolín Pavel Holoubek.

Kutnohorská kuželna nabídne tři soutěžní termíny – ve čtvrtek 14. prosince a pátek 15. prosince se bude koulet od 15 do 22 hodin a v sobotu 16. prosince od 9 do 13 hodin, přičemž od 14 hodin naváže slavnostní setkání k 85 letům existence oddílu kuželek v Kolíně a 150 letům od první zmínky o existenci kuželny v Kolíně. Soutěžit se bude v disciplíně sprint, což znamená deset hodů do plných přes čtyři dráhy.

Kolínský kuželkářský klub se může pochlubit za svou dlouhou historii řadou úspěšných odchovanců. Svou sportovní pouť zde zahájili třeba mistryně světa z roku 1976 Hana Konířová rozená Mádlová, Daniel Braun, který hraje Interligu za Jihlavu, trojnásobný mistr světa Filip Dejda, který hraje Superligu v dresu rakouského mistrovského celku St. Pölten, nebo Vlasta Kohoutová mladší, vicemistryně světa z roku 2021 hájící barvy pražské Slavie.

„Právě s Vlastou Kohoutovou mladší a Filipem Dejdou budou moct účastníci turnaje porovnat své výkony, což je příležitost, která se hned tak nenaskytne. Mimoto se mohou těšit i na zajímavé finanční i věcné ceny, stejně jako na skvělé občerstvení a příjemnou atmosférou. Právě touto akcí totiž završíme rok věnovaný 150letému jubileu,“ prozradil Pavel Holoubek.