5. Karlovský duatlon – atraktivní podívaná začne v centru Bruntálu

Karlovský duatlonDvě disciplíny, dva dny a dvě místa, která se promění v dějiště sportovních zimních radovánek na Bruntálsku – to je 5. Karlovský duatlon, unikátní kombinace sprintu na běžkách a obřího slalomu.

V tomto roce závodníky, ani fanoušky neodradí skutečnost, že první, běžecká disciplína se uskuteční v poněkud nešťastný den – v pátek 13. února. Naopak, těší se, jak si to  rozdají na lyžařské trati na nově zrekonstruovaném náměstí Míru přímo v centru Bruntálu. Druhý den, v sobotu 14. února závod pokračuje v nedalekém Skiareálu Karlov pod Pradědem. Zde všichni účastníci změří síly ve dvou kolech neméně populárního obřího slalomu.

„Jsme rádi, že po loňské nepříznivé zimě závod opět odstartuje v ulicích Bruntálu. Pro účastníky všech věkových kategorií připravíme stopadesátimetrový okruh, který dospělí oběhnou třikrát, děti jedenkrát. Startuje se v pátek v 18 hodin a závodníci i diváci se mohou těšit na krásně osvětlenou běžkařskou dráhu, skvělou hudbu, jež má pod palcem místní rádio a na každý pád výbornou zábavu. Stejně dobrou náladu si povezeme i druhý den do Skiareálu Karlov. Tam sjezdaři provětrají své lyže na 750 metrů dlouhém slalomu, první nadšenec se mezi brankami proplete v 11 hodin dopoledne,“ popisuje Marek Vágner, organizátor a moderátor akce v jedné osobě, z pořádajícího SKI Slavoje Bruntál.

Výhodou Karlovského duatlonu je také fakt, že se lze registrovat jen na jednu disciplínu. Nicméně ceny čekají především na účastníky, kteří se vrhnou do kompletního dvoudenního zimního souboje.

„Největší účast očekáváme v kategorii žáků, protože součástí duatlonu je také přebor bruntálských škol, a to jak základních, tak také středních. Škola, která do boje vyšle nejvíce žáků, získá pro své mladé reprezentanty dort. Také závodníci na prvních třech místech obdrží diplomy a věcné ceny,“ doplňuje Marek Vágner.

Karlovský duatlon nabídne sedm startovních kategorií: myšáci (narození v roce 2008 a mladší), přípravka (2005 – 2007), předžáci (2003 – 2004), žáci (1999 – 2002), junioři (1994 – 1998), open (1993 – 1983) a kategorii masters (1984 a starší). Pořadatelé nevybírají žádné startovné.  Od účastníků žákovských kategorií v obřím slalomu však striktně vyžadují povinnou ochrannou přilbu.

Přihlásit se lze buď do 11. února na e-mail: skibruntal@seznam.cz nebo v den závodu (13. února do 17 hodin, 14. února do 10 hodin).