62. Volejbalová Dřevěnice: Po triumfu Humrů teď přichází na řadu „masovka“

Víkend 1. a 2. srpna patřil úvodní části programu nejznámějšího, největšího a nejoblíbenějšího volejbalového turnaje na antuce v České republice – 62. ročníku Volejbalové Dřevěnice. Ten byl už tradičně kromě dorosteneckých kategorií a veteránů vyhrazen elitní kategorii, v níž měřily síly extraligové celky mužů a žen. Víkend 8. a 9. srpna už bude pro změnu patřit „masovce“ – zápasům týmů nižších výkonnostních tříd a smíšených družstev.

dřevěnice4

V loňském ročníku zavítalo do Dřevěnice 212 družstev a v letošním poločase jich zatím dorazilo 79. Jako vždy se zde v akci představila spoustu bývalých, současných i budoucích volejbalových reprezentantů a aktéři zažili neopakovatelnou atmosféru na deseti kurtech a v místním útulném areálu a navíc udělali něco nejen pro své zdraví, ale také se příjemně pobavili, neboť Volejbalová Dřevěnice je velká sportovní i společenská událost.

Nejsledovanější ze všech dvanácti věkových a výkonnostních kategorií byla opět elitní soutěž mužů, v níž startovalo čtrnáct výběrů z české extraligy i těch, které od organizátorů obdržely divokou kartu. „K ozdobám patřila sestava aktuálních nebo nedávných reprezentantů a evropských krajánků hrající pod hlavičkou Lhoty pod Libčany. Tu vedl kapitán národního týmu Aleš Holubec a po jeho boku se představili například Jan Štokr, Adam Bartoš nebo Martin Lébl,“ připomněl ředitel soutěže Jiří Šimánek.

Jenže ani tato hvězdná sestava nestačila ve finálovém duelu – hraném v přímém přenosu před kamerami České televize – na celek Humři Perštejn. Ti, vedeni antukovým specialistou Jaroslavem Škachem a s reprezentanty Jiřím Králem a Jakubem Veselým na bloku, svého soupeře deklasovali 2:0 a obhájili loňské prvenství.

„Letos to byla jedna z nejtěžších cest do finále, protože v semifinále s Duklou Liberec jsme v tie­breaku prohrávali 1:7, poté 8:13 a ještě se nám povedlo utkání otočit. Byl to hodně těžký zápas, utekli jsme hrobníkovi z lopaty,“ komentoval prvenství kapitán Humrů Jaroslav Škach.

Kategorii žen vyhrál celek Madety České Budějovice, zatímco v dorostu kralovaly výběry s pozoruhodnými názvy – u děvčat Dopijeme a jdem, u chlapců Mývalova love.

O víkendu 8. a 9. srpna očekávají pořadatelé ze Sokola Dřevěnice početnější účast týmů. V sobotu se uskuteční turnaje mužů a žen z krajských, městských i okresních přeborů a soutěží. V neděli jsou na programu souboje smíšených družstev (4 muži + 2 ženy) a otevřený turnaj mužů pro celky všech soutěží i neregistrované hráče.

„Meteorologové slibují nádherné počasí, a tak není důvod, aby vyznavači vysoké sítě do Dřevěnice nedorazili. Přivítáme je vylepšeným areálem, tradiční sobotní večerní diskotékou a třeba také novinkami v jídelníčku. Stačí, když se zájemci přihlásí v den turnaje  do 8 hodin ráno přímo na hřišti. Podmínky jsou jednoduché – přivézt si sebou regulérní míč a složit čtyři sta korun startovné,“ pozval další týmy zástupce ředitele Volejbalové Dřevěnice Václav Nidrle.