63. Volejbalová Dřevěnice – tradiční antukový svátek pod vysokou sítí

Volejbalisté veškerého věku i výkonnostních kategorií vědí, že úvodní dva srpnové víkendy patří už tradičně Volejbalové Dřevěnici. Letos je vesnička s 250 obyvateli na Jičínsku, která je pořadatelem jednoho z největších středoevropských turnajů, vítá už po třiašedesáté. Partnerem této populární akce, které se zúčastnilo osm desítek týmů a která je součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, se stala společnost EP Energy Trading.

Dřevěnice

Sobotu 6. a neděle 7. srpna si na deseti antukových kurtech v areálu rezervovaly v osmi kategoriích nejen extraligové a ligové české mužské a ženské výběry, ale také kadeti, junioři či veteráni nad 40 let. Finále elitní kategorie se odehrálo opět před kamerami České televize. Ze šestnácti účastníků se do něj probojovaly celky ČZU Praha a Zikuda Turnov. Po setech 25:19 a 25:20 svůj první dřevěnický titul zaslouženě získali hráči ČZU posílení navíc o reprezentanta Filipa Křesťana.

„Jsme rádi, že ani termínová kolize s atraktivními přenosy z olympijského Rio de Janeira neochudila pole účastníků. Naopak – výrazně přibylo nejen juniorek zastoupených sedmnácti družstvy, ale nabitá byla i extraligová kategorie s nejlepšími domácími celky i reprezentačními výběry kadetů. Ukazuje se, že turnaj má pro volejbalisty stále své kouzlo. Důležité bylo i to, že po celý víkend nám přálo také počasí,“ pochvaluje si ředitel turnaje a předseda Sokola Dřevěnice Luboš Kraus.

O víkendu 13. a 14. srpna očekávají pořadatelé početnější účast týmů. Na programu jsou mužské i ženské turnaje krajských, městských a okresních soutěží, neregistrovaných, smíšených družstev (4 muži + 2 ženy) a volná soutěž mužů (účastníci ze všech výkonnostních úrovní). Po oba dny začíná hrací pořad od 8 hodin.

„Podmínky účasti v turnaji jsou velice jednoduché. Stačí, když se zájemci přihlásí v den turnaje  do 8 hodin ráno přímo na hřišti. Musejí si s sebou jen přivézt regulérní míč a složit čtyři sta korun startovného,“ zve účastníky zástupce ředitele 63. Volejbalové Dřevěnice Václav Nidrle.