68. Volejbalová Dřevěnice v polovině – 68 týmů, přes 500 hráčů

68. ročník Volejbalové Dřevěnice je v polovině

První víkend nejoblíbenějšího a největšího volejbalového antukového turnaje v České republice – 68. Volejbalové Dřevěnice přilákal o víkendu 31. července a 1. srpna 68 týmů, což představovalo 520 aktivních volejbalistů. Organizace byla naprosto pohodová a vše šlo jako na drátkách. Na deseti kurtech se odehrálo všechny naplánované zápasy a v neděli krátce po jedenadvacáté hodině byly předány poslední ceny v kategorii dorostenek.

„V této kategorii, v níž měří společně síly kadetky a juniorky, se představilo šest týmů. Nejlepší hráčkou byla vyhlášena Barbora Chaloupková a titul Miss turnaje si odnesla Karolína Knížková, obě z vítězného družstva Prasyl Mladá Boleslav. Kategorie dorostenců byla silněji obsazená a měla velice dobrou úroveň. Zúčastnilo se jí se čtrnáct týmů. Pořadatele nejvíce zaujaly výkony Adama Shakera, který byl vyhodnocen jako nejlepší hráč. Mezi mladšími veterány, což jsou ti nad čtyřicet let, hrálo osm družstev mezi muži a čtyři mezi ženami a v sestavách týmů se to jen hemžilo dřívějšími hvězdami českého volejbalu, jakými jsou bývalí reprezentanti Škach, Král, Lébl, Jakub Novotný a další,“ popsal průběh ředitel turnaje Václav Nidrle z pořádajícího TJ Sokol Dřevěnice.

První polovinu absolvovali v sobotu také muži z výkonnostní 1.A třídy v počtu jedenácti startujících a jejich boj o vítěznou trofej pokračoval ještě v průběhu deštivé a výrazně chladnější neděle. Do oběda se moc hrát nedalo, teprve zhruba ve 13 hodin začaly mít duely na antuce grády a soutěž se mohla dokončit.

„Přes nedělní nepřízeň počasí jsme s prvním víkendem celkem spokojeni. Ono totiž restartovat celé volejbalové hnutí po dlouhé roční pauze nebylo ani trochu lehké. Kromě profesionálních soutěží se prakticky nikde nehrálo. Zájem o hru byl ale v Dřevěnici velký, covid volejbalisty neporazil a všichni se už těšíme na nadcházející sobotu a neděli, kdy bude pokračovat pravá volejbalová pouť a budeme skutečně maximálně naplňovat záměr projektu Sportuj s námi,“ uvedl Václav Nidrle.

V sobotu 7. srpna se ve volné soutěži – přístupné opravdu všem – představí muži a ženy a 68. Volejbalová Dřevěnice bude zakončena v neděli 8. srpna nejoblíbenější a nejvíce obsazovanou soutěží mixů ve složení čtyři muži a dvě ženy. Stačí se přihlásit přímo v příslušný hrací den v areálu TJ Sokol Dřevěnice, po oba dny druhého hracího víkendu vypuknou první souboje v 8 hodin.

Výsledky prvního víkendu 68. Volejbalové Dřevěnice – dorostenky: 1. Prasyl Mladá Boleslav, 2. Kometa z Rychnova, 3. TJ Turnov, dorosteci: 1. Polaři, 2. Slavia Hradec Králové, 3. Dukla Liberec A, muži nad 40 let: 1. VŠ Praha, 2. Vichr z hor, 3. Panda, ženy nad 40 let: 1. V blbým věku, 2. Pozdní sběr, 3. Litoměřice, muži 1.A třída: 1. Holzterm Dřevěnice, 2. Rumídci, 3. Ústí nad Labem, superveteráni nad 50 let: 1. Pivovar Svijany, 2. Medvědi Litomyšl, 3. Nemilosrdná fronta, muži 1.B třída: 1. Praha C, dále bez pořadí, ženy 1. třída: 1. Holky, 2. Květinky Hronov, 3. Sokol Nusle.