Á hop – v Praze budou děti závodit na trampolínách

V neděli 17. listopadu se ve sportovní hale TJ Tatran Střešovice v Praze 6 uskuteční čtvrtý ročník závodů družstev ve skocích z malé trampolíny nazvaný Á hop. Závod je otevřený všem oddílům zabývajícím se teamgymem nebo gymnastikou.

„Po předchozích zkušenostech, kdy byla tělocvična na Červeném Vrchu naplněná k prasknutí, jsme se rozhodli přesunout akci do větších prostor – letos se tak závody uskuteční ve sportovní hale střešovického Tatranu. Věříme, že jak účastníci, tak i fandící diváci opět vytvoří velmi příjemnou a přátelskou atmosféru,“ uvádí hlavní organizátorka Gabriela Machová ze Sportovního klubu GymSport Praha a dodává: „Soutěžit bude celkem osm sportovních klubů včetně domácího gymnastického oddílu, což nás velmi potěšilo. Letos bude startovat také velký počet nejmenších soutěžících narozených v letech 2013 a 2014.

Síly změří týmy šesti až deseti dětí od čtyř do šestnácti let rozdělených podle věkových kategorií, pro které jsou připraveny dvě soutěže. Závod složený ze skoků z malé trampolíny a akrobacie na pružném pásu a poté závod, v němž týmy soutěží pouze ve skocích z malé trampolínky. Samostatný závod ve skocích byl zařazen kvůli nejmenším závodníkům, kteří s teamgymem teprve začínají. Pořadatelé přidali novou kategorii – Tria, aby měli všichni zájemci možnost si zazávodit, a také samostatnou soutěž trenérů.  

Závody začínají v 9 hodin. Po každé kategorii proběhne slavnostní vyhlášení, v němž nejlepší tři týmy obdrží medaile, diplom a drobné ceny od sponzorů. V kategorii nejmladších účastníků (4–7 let) dostanou medaili všichni soutěžící.