Á hop – v Praze se bude létat vzduchem

V neděli 18. listopadu se v tělocvičně Základní školy Červený vrch v Praze 6 uskuteční třetí ročník závodů družstev ve skocích z malé trampolíny nazvaný Á hop. Závod je otevřený všem oddílům zabývajícím se teamgymem nebo gymnastikou.

„V předchozích ročnících se průměrně účastnilo 200 závodníků a téměř stejný počet diváků. O počtu soutěžících letošního ročníků budeme mít jasno v úterý 13. listopadu, kdy končí možnost se do závodů přihlásit. Věřím, že si tuto pohárovou aki nenechá ujít obdobný počet sportovců,“ říká hlavní organizátorka Gabriela Machová ze Sportovního klubu GymSport Praha.

Síly změří týmy šesti až dvanácti dětí od čtyř do šestnácti let rozdělených podle věkových kategorií, pro které jsou připraveny dvě soutěže. Závod složený ze skoků z malé trampolíny a akrobacií na pružném pásu a poté závod, v němž týmy soutěží pouze ve skocích z malé trampolínky. Samostatný závod ve skocích byl zařazen kvůli nejmenším závodníkům, kteří s teamgymem teprve začínají. Pořadatelé vypsali i speciální kategorii – mix dětí starších třinácti let a dospělých, kde mohou po předchozím tréninku startovat pro radost všichni příchozí.

Závody začínají v 10 hodin. Po každé kategorii proběhne slavnostní vyhlášení, v němž první tři týmy obdrží medaile, diplom a drobné ceny od sponzorů. V kategorii nejmladších (4–7 let) dostanou medaili všichni soutěžící.