Advent v Ústí nad Labem oživí Vánoční pohár nadějí v karate

Vánoční pohár nadějí v Ústí nad Labem. Foto: SK Kamura-ryu shotokan Ústí nad Labem

Těšení na Štědrý den si mladí milovníci japonského bojového umění zkrátí v sobotu 18. prosince v Ústí nad Labem v rámci Vánočního poháru nadějí. Poměřit své síly s konkurencí budou moci začínající děti a mládež od čtyř do čtrnácti let v disciplínách agility, kihon ido, kata a kata duo.

„Náš turnaj je určený primárně pro vyznavače karate, kteří zatím nedosahují výkonnostní úrovně oficiálních soutěží Českého svazu karate. V současnosti očekáváme účast asi dvou stovek bojovníků. V letech nepoznamenaných koronavirem jsme měli i hojnou účast zahraničních závodníků, což bohužel letos nenastane,“ nastínil Martin Leška z pořádajícího sportovního oddílu SK Kamura-ryu shotokan Ústí nad Labem.

Program ve Sportovní hale T-Mobile ISŠ Dobětice začne v sobotu v dopoledních hodinách. V 9,30 hodin proběhne rozlosování a od 10 hodin vypuknou naplno souboje o prvenství. Děti čekají různorodé úkoly. Při agility budou zdolávat na čas překážkovou dráhu, při kihon ido je čeká předvedení kihon technik ve dvojici, a konečně při disciplíně kata předvedou stínový způsob boje s několika imaginárními protivníky – sami, ve dvojici či v týmu.

„Kategorie jsou vypsány pro bojovníky přibližně ve dvouletých věkových odstupech. Tři nejlepší ve své kategorii a v dané disciplíně získají medaile a diplomy, vítěz navíc obdrží pohár. Nad rámec tohoto budeme rovněž vyhlašovat největší talent turnaje,“ uvedl Martin Leška.