Advent ve Strakonicích opět oživí plavecká Vánoční cena se soutěží Plave celá rodina

Čtvrtek 21. prosince bude v krytém bazénu ve Strakonicích v ulici Na Křemelce zasvěcen oblíbené Vánoční ceně, otevřeným plaveckým závodům pro mládež a širokou veřejnost. Součástí bude, jak je zvykem již dobrých padesát let, opět oblíbená soutěž Plave celá rodina. Akce je součástí projektu Tipsport Sportuj s námi.

„Součástí budou dětské závody a rovněž štafetová soutěž. Rozměr naší akce je především ten, abychom se coby milovníci plavání před Vánoci potkali a užili si společně sváteční atmosféru. Jak název napovídá, zúčastní se různé generace – od dětí přes jejich rodiče po dědečky a babičky. Plavání je totiž v každém věku velice vhodná pohybová aktivita, jelikož nezatěžuje klouby,“ uvedl Jiří Volák z pořádajícího sportovního oddílu TJ Fezko Strakonice.

Od 15,30 hodin bude probíhat prezence a následně rozplavby. Přijít si zasportovat přitom může každý zájemce, k účasti není nutné být členem plaveckého oddílu. Od 16,15 hodin pak vypukne samotný závodní program. Nejprve si s 50 metry budou muset poradit děti ročníku 2015 a starší, následně bude ročníky 2016 a mladší čekat 25 metrů. Po nich se na 100 metrů představí dospělí a závěr bude patřit tříčlenným rodinným štafetám na 25 metrů, kdy je podmínkou, aby se zapojily minimálně dvě různé generace.

„Ke strakonickému adventu už plavecká Vánoční cena neodmyslitelně patří. Závěr se tak trochu ponese v duchu vánoční besídky, protože zhasneme velké osvětlení, necháme pouze světla uvnitř bazénu pod vodou, pustíme koledy a kdo bude chtít, může vodu zdolat se svíčkou v ruce. Před rokem jsme i přímo v bazénu měli ohňostroj, tak uvidíme, zda se nám povede zorganizovat letos. A následující den v souladu s tradicí rozdáme zúčastněným živé kapry,“ prozradil Jiří Volák.