Akce Sportuj s koňmi zve návštěvníky do stájí ve Staré Bělé

Stáje Jezdeckého klubu Baník Ostrava se v sobotu 25. června otevřou návštěvníkům v rámci akce Sportuj s koňmi.

Jezdecký klub Baník Ostrava sídlící v městské části Stará Bělá otevře v sobotu 25. června dokořán vrata svých koňských stájí veřejnosti. Mládež, ale i rodiče a prarodiče srdečně zvou členové tohoto oddílu na program dětského dnu nebo na komentované prohlídky areálu.

„Běžně se nám do soutěží zapojí kolem dvou stovek dětí a k tomu je třeba navíc připočítat i dospělý doprovod. V zásadě tedy lze říci, že u nás bude pořádně živo, přesto není nutné se registrovat předem a vstup je pro všechny samozřejmě zdarma. Ostatně – jezdecký sport se k naší velké radosti v posledních letech těší stále většímu zájmu,“ řekla Karla Hudečová z pořádajícího Jezdeckého klubu Baník Ostrava.

Program pro veřejnost bude v areálu klubu probíhat v sobotu od 10 do 15 hodin. Mladí adepti jezdectví se mohou těšit na dvanáct stanovišť, která budou mít za úkol obejít. Postupně se tak dozvědí faktické informace a zajímavosti o koních, jejich životě a tréninku, absolvují překážkovou dráhu hobby horse course a zjistí, co obnáší kování podkov. Zapojí se rovněž do výtvarné soutěže a pochopitelně se budou moci přesvědčit, zda je skutečně nejkrásnější pohled na svět z koňského hřbetu.

„Děti nemusejí mít žádné předchozí zkušenosti s jízdou na koni. Půjde totiž o klidné koně s vodiči a k dispozici budou i další členové oddílu, aby bylo vše maximálně bezpečné a děti si mohly vychutnat krásný zážitek. Kromě toho pro ně máme připravenou po splnění všech soutěžních úkolů také odměnu v podobě pamětních plechových placek,“ uvedla Karla Hudečková.