Aprílový běh s kuřetem je výzvou pro pražské školáky

Dvacátý první ročník Aprílového běhu s kuřetem pořádaný SK ZŠ Jeseniova se uskuteční 9. dubna tradičně na Židovských pecích na pražském Žižkově. Součástí akce bude opět Sbírka pro Kuře. Tento přespolní běh je určen pro děti ve věku od 7 do 10 let, které si touto formou mohou vyzkoušet, jaké to je doopravdy závodit o diplomy a věcné ceny a třeba se i prvně postavit na stupně vítězů.

Kuře

Aprílový běh s kuřetem je určen pro děti ve věku od sedmi do deseti let. Účastníci poběží na tratích o délce 500, 700, 900 a 1 100 metrů. „Pro tuto věkovou kategorii se pořádá jen málo akcí. Tento závod tak může být současně i prvním, který je osloví. Účastnit se mohou jak jednotlivci, tak reprezentace škol z Prahy. Každá škola přitom může vyslat maximálně deset závodníků – pět dívek a pět chlapců –  do každé kategorie,“ říká místopředseda pořádajícího SK Základní školy Jeseniova Milan Gála.

Aprílový běh s kuřetem není jen běžeckým závodem, ale je také vyvrcholením klubové humanitární sbírky pro Kuře. Na akci se opět podílí Nadace rozvoje občanské společnosti se svým programem Pomozte dětem!, jejímž symbolem je kuře. Dobrovolná sbírka bude probíhat i v době konání závodu. „Myslíme, že je důležité děti seznámit s tím, že možnost sportovat je dar, a ne samozřejmost,“ podotýká Milan Gála.

V roce 2014 se běhu zúčastnilo 437 dětí z osmnácti pražských škol. „Letos předpokládáme účast okolo 500 dětí ve věku od druhé do páté třídy základní školy. Pro všechny zúčastněné jsou připraveny drobné ceny a nápoj, pro prvních šest v kategorii diplom, medaile a věcné ceny. Každá zúčastněná škola také obdrží u prezentace míč,“ upřesňuje Milan Gála.

Závod startuje 9. dubna v 9:30 hodin, prezentace závodníků končí čtvrt hodiny před začátkem. Pořadatelé žádají o přihlášení jednotlivých družstev telefonicky, faxem na číslo 222 720 497 nebo e-mailem: sport@zsjeseniova.cz – stačí jen uvést počty účastníků v jednotlivých kategoriích. Pro zájemce jsou na stránkách klubu www.jeseniova.cz ke stažení formuláře přihlášek, na místě pak doplní jen startovní čísla.

V průběhu závodu probíhá také nábor nových členů SK ZŠ Jeseniova. Ten totiž není vyhrazen jen žákům školy, ale sportují zde děti, mládež a dospělí z celé Prahy.