Atletické naděje si to ve Zlaté lize rozdají o podíl na čokoládě

Tradiční akcí olomouckých atletů je dvoukolová Dětská zlatá liga ve vícebojích přípravek a mladšího žactva, která se letos na stadionu TJ Lokomotiva koná v pondělí 4. května a v pondělí 1. června – vždy se začátkem v 16 hodin.

Olomouc

Soutěží se formou atletického víceboje. Mladší přípravku (ročníky narození 2006-2007)  čekají disciplíny 60 m, skok daleký, hod míčkem, překážková dráha a 400 m, velkou přípravku (ročníky narození 2004-2005) 60 m, skok daleký, hod míčkem, překážková dráha a 600 metrů a mladší žactvo (ročníky na rození 2002-2003) 60 m, skok daleký, hod míčkem, 60 m překážek a 800 m.

Celkové pořadí bude určeno součtem jednotlivých disciplín v obou kolech, pro první tři vícebojaře v každé kategorii mají pořadatelé připravené medaile, závodníci na dalších místech dostanou sladkost. V posledních pěti letech závody pomáhají Atletickému klubu Olomouc  v doplňování členské základy v nejmladších věkových kategoriích.

Pořadatelé přijímají přihlášky na místě v den závodu v době od 15 do 15:45 hodin.Zúčastnit se mohou děti odpovídající vypsaným  věkovým kategoriím nejen z města, ale i z celého olomouckého regionu.

„Soutěžíme také o Čokoládový zlatý poklad,  jehož systém je stejný jako v celosvětové soutěži dospělých Golden League. Podíl na čokoládové ceně získá závodník, který vyhraje v jedné z vypsaných disciplín v obou kolech a také nejlepší vícebojaři,“  řekl  Radek Kopecký z AK Olomouc.

O přípravu a pořádání populárních závodů, kterých se každoročně zúčastňuje kolem tří stovek atletických naději, se stará dvacet členů atletického oddílu. Při samotných závodech se do vlastní organizace zapojuje patnáct studentů  z Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého.

Kontakt: David Uhlíř, mobil 737 572 927, e-mail: daviduhl@post.cz, více informací na www.atletikaolomouc.cz.