Atraktivní gymnastický seriál Začni s mistry zavítá do Příbrami

První díl seriálu Začni s mistry přivítá v sobotu 4. února v Příbrami stovky gymnastů i diváky. Foto: zacnismistry.cz

Za několik let od svého vzniku se seriál otevřených gymnastických závodů se jménem Začni s mistry těší stále větší popularitě. A není divu. Šanci zasoutěžit si o trofeje totiž dává skutečně každému, tedy i dětem, které na oddílové tréninky chodí třeba pouze jedenkrát týdně a hlavně pro zábavu. Nejinak tomu bude v sobotu 4. února v Příbrami.

„Na dětských gymnastických soutěžích se často v úplné špičce střídají stále stejná jména, a tak jsme se rozhodli jít trochu jinou cestou. Rozměr naší akce tedy je, aby si pěkně zasoutěžily i děti, jež mají gymnastiku především jako koníčka, užily si radost z pohybu a získaly motivaci sportovat dále. Očekáváme, že za námi do Příbrami dorazí takových tři sta gymnastů, na dalších štacích to poté bývá i více,“ popsala Linda Sevaldová z pořádající sportovní organizace BIOS fit.

Začátek akce ve Sportovní hale v ulici Legionářů v Příbrami bude v sobotu v 10 hodin a soutěžit se bude až do odpoledne. Děti budou závodit v gymnastickém aerobiku, pódiových skladbách i stepech. Zapojit se mohou jednotlivci i tříčlenné, případně pěti až šestičlenné týmy, od kategorie pro šesti až osmileté až po kategorii pro patnáctileté a starší.

„Ocenění se dočkají úplně všechny sestavy. Připraveny máme medaile, diplomy, sportovní vybavení, sladkosti, plyšáky, květiny… Je toho hodně a jsou to moc pěkné ceny. Celkové pořadí nebudeme nikde vyvěšovat, jen jej dáme k dispozici trenérům, aby mohli s dětmi dále pracovat. Cílem je chránit děti, nikdo přece nemusí být poslední, všichni si sport především užíváme. Následně bude náš seriál pokračovat akcemi 19. března v Praze, 22. dubna v Kralupech nad Vltavou a 21. května v Sedlčanech,“ prozradila Linda Sevaldová.

Zkrátka při soutěži Začni s mistry nepřijdou ani diváci, kterých se jen v Příbrami před rokem přišlo podívat pět stovek. Kromě dětských závodů se mohou těšit na profesionální vystoupení a exhibici zkušených gymnastů. Nejen děti, ale i dospělí si pak mohou své dovednosti vyzkoušet na řadě připravených sportovních stanovišť.