Barevný minivolejbal zaplní sportovní halu v Kojetíně

V neděli 28. ledna bude sportovní hala v Kojetíně hostit mládežnický turnaj v minivolejbalu určený zájemcům ve věku od šesti do dvanácti let. V pěti barevných kategoriích a na dvanácti kurtech budou mladí volejbalisté bojovat o co nejlepší umístění.

„Turnaje barevného minivolejbalu pořádáme čtyřikrát do roka již několik let. Pravidelně se jich účastní kolem dvě stě dětí. Na tento turnaj se jich zatím přihlásilo 170, ale další zájemci mohou ještě před zahájením turnaje přijít,“ říká Tomáš Sedláček, jeden z organizátorů akce z SK Kojetín.

Nejmladší kategorie „žlutí“ (6–7 let) a „oranžoví (8–9 let) startují svůj zápasový program v 8,30 hodin krátce po slavnostním zahájení. Vítězové těchto kategorií budou známi ve 12 hodin, kdy proběhne vyhlášení výsledků. Starší kategorie „červení“ (9–10 let), „zelení“ (11 let) a „modří“ (12 let) jsou na programu od 12 do 16 hodin a vyhlášení jejich celkových výsledků se uskuteční po dohrání posledních finálových zápasů.

„Účast v těchto turnajích pravidelně nabízíme také v základních školách v Kojetíně i v okolí a spolupráce s nimi velmi dobře funguje. Mnohé tým se přihlašuje právě touto cestou. Podle přihlášek jsou v tuto chvíli nejpočetněji obsazeny kategorie oranžového a červeného minivolejbalu,“ doplňuje Tomáš Sedláček.

Pro všechny účastníky jsou připraveny účastnické diplomy a drobné odměny, pro tři nejlepší v každé barevné skupině navíc poháry a medaile.