Barokomaraton v Plasech představí v akci tisíc běžců

V sobotu 3. září v areálu Velká louka v Plasech odstartuje devátý ročník běžeckého maratonu s poetickým názvem Barokomaraton 2016. Akce je součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi.

Barokomaraton

„Myšlenka zrodu těchto závodů vznikla na silvestra před deseti lety. Chtěli jsme vytvořit akci, na niž mohla přijet celá rodina a strávila tu příjemný den. Řídili jsme se heslem: Běžci běžcům. A název jsme odvodili z toho, že Plasy jsou považovány za centrum baroka,“ říká organizační ředitel závodu Konstantin Wiesner.

Akce je určena pro širokou veřejnost a je omezena na maximální počet tisícovky běžců. V současnosti se přihlásilo přes 900 účastníků, pro které jsou připraveny čtyři různé tratě. Na programu jsou závody OZP Baroko v délce 4,2 km se dvěma kategoriemi, dále Mizuno Baroko měřící 10 km, Enervit Baroko půlmaraton s 21 km a Barokomaraton na 42 km. Tyto trasy mají vždy čtyři ženské a mužské věkové kategorie. Časový limit pro zdolání hlavního závodu je 7 hodin. Zájemci se mohou přihlásit i do týmové soutěže, kde tým tvoří tři běžci, z nichž každý musí zdolat jednu z tratí 10, 21 a 42 kilometrů. První běžci vyrazí na trať v 10,30 hodin.

„Loni se akce zúčastnilo přes 850 běžců. Nejvíce bývá obsazen půlmaraton a také nyní registrujeme pro tuto trať přes 450 přihlášek. Týmové soutěže se v minulém roce zúčastnilo devět družstev,“ upřesňuje Konstantin Wiesner.

Pořadatelé nezapomínají ani na nejmenší děti. V areálu Velké louky je připravena trať měřící 420 metrů pro děti do devíti let. Startovat se zde bude průběžně od 10,45 do 15 hodin. „Naším cílem je, aby se i maminky s dětmi zabavily. Připravili jsme i skákací hrad, nafukovací skluzavku, malování na obličej, různé dílničky a samozřejmě nebude chybět ani bohaté občerstvení,“ doplňuje Konstantin Wiesner.

Pořadatelé vybírají startovné v rozmezí 200 – 600 korun, za které účastníci dostanou například upomínkový dárek, pamětní medaili, startovní číslo se jménem, elektronické měření čipem, občerstvení na trati či zázemí pro servis v areálu. V 16 hodin je na programu tombola o zajímavé ceny v celkové hodnotě dvě stě tisíc korun, které věnovali partneři akce. Hlavními výhrami jsou tři kola – horské, silniční, trekové, dále stan, batohy, ledvinky, poukazy na nákup běžeckých bot a jiné zajímavosti.