Baseball v Třebíči – to je Slowpitch

V sobotu 12. října se na baseballovém stadionu Nuclears Třebíč rozloučí příznivci tohoto rychlého sportu s uplynulou sezonou. Uskuteční se zde šestnáctý ročník oblíbeného turnaje pro veřejnost nazvaný Slowpitch 2019.

„V minulém roce turnaj sehrálo osm týmů, mezi nimiž byli jak současní hráči – především junioři – a přátelé klubu, ale i družstva z řad fanoušků. Pro letošek předpokládáme podobný počet účastníků,“ uvádí hlavní organizátor Jan Urbánek z Nuclears baseball Třebíč.

Název slowpitch v sobě ukrývá jednodušší formu baseballu. „Hlavními rozdíly jsou menší hřiště, lehčí pálky a větší a měkčí míče – podobně jako pro softball. Tým může mít také více hráčů než devět. Při turnaji jde o zábavu a především o prestiž v soubojích mezi celky. Hráči se navzájem hecují a trumfují, ale samozřejmě v mezích zábavy a fair play,“ doplňuje Jan Urbánek.

Jednotlivé devítičlenné týmy mohou být i smíšené a také není omezen věk hráčů. Nejdůležitější je v prvé řadě originální název a vůle vítězit.

Turnaj startuje v sobotu 12. října v 9 hodin v areálu Na Hvězdě. Hrát se bude na třech hřištích. Předpokládaný konec a následné vyhlášení nejúspěšnějšího týmu je naplánován na 16. hodinu.