Baseballový den s Ježky proběhne v náhradním termínu 10. května

Druhý májový čtvrtek – 10. května – se v areálu Základní školy Otakara Březiny v Jihlavě uskuteční osmý ročník originální náborové akce pro děti a mládež nazvaná Baseballový den s Ježky Jihlava.

„Původně byl nábor naplánován již na 3. května, ale protože základní školy, které se akce chtějí zúčastnit, požádaly o odložení, rozhodli jsme se akci přesunout na další týden,“ uvádí důvod změny Martin Tulis z organizačního týmu Baseballového klubu Ježci Jihlava.

Celodenní program má několik částí. Dopoledne žáci prvních a druhých tříd ze tří jihlavských základních škol sehrají mezi sebou turnaj a následně je vystřídají děti z Mateřské školy Mašinka. Odpoledne bude patřit široké veřejnosti. Organizátoři předpokládají, že během dne si baseball vyzkouší kolem čtyř stovek sportovních nadšenců.

 „Dopolední turnaj je připraven tak, aby si žáci co nejvíc zahráli. Nevyhlašujeme žádné vítěze, ale všichni mladí účastníci, kteří se zapojí, dostanou pamětní diplom a nějakou sladkost. V průběhu turnaje si žáci vyzkoušejí dovednostní soutěže jako například hod do dálky, hod na přesnost, odpal na trenažéru a další. Součástí odpoledního programu bude také ukázkový baseballový trénink dětí, kde se zájemci pod vedením zkušených trenérů mohou stát baseballistou na zkoušku,“ upřesňuje Martin Tulis.

Vedení klubu pro návštěvníky připravují také výstavku trofejí dosavadních úspěchů jihlavského baseballového týmu a zájemcům rozdá informační letáčky o možnosti zapojení zájemců do klubu.