Běh městem Hradec Králové uzavře vytrvaleckou sezonu s dětmi i dospělými

Ve státní svátek v sobotu 17. listopadu rozzáří královéhradecké ulice nejen lampiony, ale také spokojené tváře milovníků pohybu. Uskuteční se zde 28. ročník Běhu městem Hradec Králové určený všem věkovým i výkonnostním kategoriím, který už tradičně uzavírá vytrvaleckou sezonu.

„Očekáváme účast minimálně stovky dospělých v hlavním závodě a obdobný počet dětí startujících v doprovodných závodech. Mezi favority budou rozhodně patřit vítězové posledního ročníku Kamil Krunka a Taťána Metelková, kteří už potvrdili svou účast,“ říká Jiří Brych z pořádajícího sportovního oddílu TJ Liga 100 Hradec Králové.

Ze startovního prostoru u Základní školy Josefa Gočára vyběhnou nejprve do svých závodů od 10 hodin žákovské kategorie na tratích odstupňovaných podle věku od 200 do 3 600 metrů. Ve 12 hodin odstartuje hlavní závod mužů a žen na 9 700 metrů hradeckými ulicemi. Účastníky čeká pět okruhů městem, než se opět vrátí do cíle u školy.

„Jako každoročně máme i letos připraveny pro nejlepší tři v každé z dospělých kategorií finanční odměny. Na odměnu se mohou těšit i nejstarší závodníci a ti, kteří dorazili z největší dálky. V dětských kategoriích obdrží nejlepší tři vždy věcnou cenu. Každý z účastníků navíc dostane igelitku s odměnou,“ motivuje běžce Jiří Brych.