Běh městem Strakonice – závod, guláš a tombola

StrakoniceVe čtvrtek 21. srpna se ve Strakonicích uskutečnil již dvacátý ročník Běhu městem Strakonice. Závod určený všem věkovým skupinám odstartoval v 17 hodin. Celkem se po strakonických ulicích proběhlo přes dvě stě účastníků, kterým fandila asi tisícovka diváků.

Závodníci se vydali z nádvoří strakonického hradu přes Rennerovy sady, Velké a Palackého náměstí. Ellerovu ulicí a mostem Jana Palacha se pak vrátili zpět k hradnímu areálu. Závodilo se ve čtrnácti kategoriích na tratích 3 300 nebo 6 600 metrů. Celý peloton doprovodil na horském kole olympionik v běhu na lyžích Miloš Bečvář. A jako čestný host přihlížel olympionik Josef Jánský.

Nejvíce registrovaných měla kategorie profesionálních běžců. Nejrychlejší muž závodu Jan procházka z INOV 8 Teamu zdolal trať za 21:28 minut, v ženské kategorii dominovala Valerie Soukupová z klubu Atletika Písek s časem 26:05. V patách profesionálů závodili ale také rekreační běžci a na trati se objevili i rodiče s dětmi. Nejmladším účastníkům přitom byly jen čtyři roky.  „To je na celém tom závodu nejhezčí, že si zde zasportují profesionálové společně s lidmi, kteří mají běhání jako svůj koníček,“ okomentoval závod pořadatel Josef Opava.

Na závodníky v cíli čekal kromě hezkého sportovního zážitku také vojenský guláš a tombola. Skvělou atmosféru doplnilo hudební vystoupení kapely Pauza. Organizátoři ale mysleli i na ty, kteří dají před během radši přednost chůzi a připravili pro zájemce kondiční procházku s holemi kolem strakonického hradu.

Akci pořádala Tělovýchovná jednota ČZ Strakonice ve spolupráci s Okresním sdružením ČUS Strakonice a 25. Protiletadlovou brigádou Strakonice. Záštitu převzalo město Strakonice a Jihočeský kraj. Běh městem se v tomto roce stal navíc součástí projektu České unie sportu „Sportuj s námi“.