Běh milénia zve sportovce do jihočeského Chýnova

Běžce čeká 5900 metrů po zvlněných asfaltkách kolem jihočeského Chýnova. Foto: Zonerama/Šimon Jůza

Zimním radovánkám na horách nezvykle vysoké teploty dvakrát nepřejí, pro běžecké závody jsou ovšem takřka optimální. Milovníci zdravého pohybu proto zamíří v sobotu 14. ledna do Chýnova na Táborsku, aby se zapojili do dalšího ročníku Běhu milénia.

„Uvidíme, jak nám s účastí zahýbou povětrnostní podmínky a chřipková epidemie, ale v zásadě bychom opět snad mohli mít kolem dvou stovek běžců. Stále čekáme, zda letos účast potvrdí maratonec Petr Pechek, ten v minulosti řadu ročníků vyhrál a byl by opět velkým favoritem,“ uvedl Tomáš Macháček z pořádajícího Cykloklubu Chýnov.

Běžečtí nadšenci se v sobotu od dopoledne budou setkávat na chýnovském fotbalovém hřišti, čekání na hlavní běh si budou moct zkrátit při sledování dětských závodů od 11,30 hodin. Mladé naděje bude čekat od 100 do 1200 metrů a vzápětí se dočkají vyhlášení. Na 13,30 hodin je naplánován start hlavního běhu dospělých na 5900 metrů z Chýnova do Kloužovic a Velmovic a zpět.

„Trasa vede po asfaltu a je mírně zvlněná, volili jsme ji schválně tak, aby ji zvládli absolvovat také běžečtí začátečníci. Přihlásila se nám třeba ale i starší paní s nordic walkingovými holemi, že si ji projde. Těší nás, že se zapojí různé kategorie, to je smyslem akce. Všichni si odnesou medaili, děti navíc dětský šampus a švihadlo, dospělí klasický sekt. Místní hasiči navíc budou nabízet teplé nápoje a skvělý gulášek,“ prozradil Tomáš Macháček.