Běh partyzánskou stezkou v Oseku nabídne patnáct běžeckých kategorií

První lednová sobota nabídne vyznavačům přespolního běhu v Oseku u Hořovic 41. ročník Běhu partyzánskou stezkou. Akce se koná na památku účastníků odboje během II. světové války na Hořovicku a má i pravidelný doprovodný program.

partyzani4

„V předvečer běhu jsou položeny věnce u partyzánského krytu, koná se lampiónový průvod a na závěr je také připraven ohňostroj,“ uvádí Václav Huml z pořádajícího SK Slavoj Osek.

Organizátoři připravili patnáct běžeckých kategorií pro účastníky z řad žáků, dorostenců, dospělých i veteránů. Ženy budou rozděleny do čtyř kategorií (do 34 let, 35-44 let, 45-54 let a nad 55 let), muži mají pět skupin (do 39 let, 40-49 let, 50-59 let, 60-69 let a nad 70 let). Dorostence čeká jedna společná kategorie, naopak děti budou startovat v pěti věkových skupinách. Hlavní závod mužů i žen měří 10 km, dorost se vydá na trať dlouhou 2 600 m a dětské kategorie mají délky 300, 800 a 1 300 m.

„Tratě se snažíme každý rok dodržovat stejné, abychom měli srovnání s předešlými ročníky a mohli měřit traťové rekordy. Závod vede po asfaltu a lesním terénem – po startu všichni zamíří k partyzánskému krytu a pak pokračují zpět do cíle, který je tradičně před restaurací Slavoj v Oseku,“ upřesňuje  Václav Huml.

Prezentace účastníků se uskuteční v restauraci Slavoj v sobotu 7. ledna od 8 do 8,45 hodin pro dětské kategorie, od 8,45 do 9,45 hodin pro dorost a dospělé. Děti vyrazí na tratě v 9 hodin, hlavní závod na 10 km odstartuje v 10,15 hodin.

Pro závodníky je v cíli připraveno drobné občerstvení.  Tři nejrychlejší v každé kategorii získají diplom a cenu, vítězové hlavního závodu navíc putovní pohár.

Akce je zařazena do projektu ČUS Sportuj s námi a na organizaci spolupracují SK Slavoj Osek, Středisko volného času Domeček Hořovice, Obecní úřad Osek, Český svaz bojovníků za svobodu Beroun a Sbor dobrovolných hasičů Osek.