Běhu kolem Doubravky táhne na osmdesát, ale stále je ve skvělé formě

V neděli 6. listopadu se uskuteční 78. ročník Běhu kolem Doubravky. Foto: Deník.cz/Miroslav Vlach

Severočeské Teplice zvou na neděli 6. listopadu všechny sportovní nadšence, přivítají totiž 78. ročník Běhu kolem Doubravky. Závod, který se koná nepřetržitě od roku 1945, tehdy založil Ladislav Kořán, jenž také vyhrál úvodní tři ročníky. V současnosti je nejstarším běžeckým závodem v regionu a zároveň patří mezi jeden z nejstarších běhů v České republice.

„Těžko dnes odhadovat, jak to bude s účastí, mívali jsme i pět set závodníků, pak nám s tím zamíchala covidová uzávěra a dá se říct, že teď tak trochu jedeme nanovo. Předloni to bylo slabší, loni jsme měli opět nějakých 320 běžců. Odhadem myslím, že to bychom mohli letos vyrovnat,“ uvažoval Miroslav Matěcha z oddílu TJ Hvězda Trnovany, který společně s DDM Teplice akci pořádá.

Centrem závodu budou tenisové kurty v Teplicích na Panoramě pod Doubravkou. Jako první odstartují v 9 hodin muži a ženy do vytrvaleckého závodu na 10 kilometrů neboli Memoriálu Vladimíra Duška, někdejšího trenéra místního klubu. Mezičas před startem druhého ze závodů dospělých vyplní od 9,05 do 11,05 hodin dětské běhy od předškoláků na 200 metrů až po mladší žáky na kilometr. Posléze se starší žáci a dorostenci popasují v 11,40 hodin s distancemi 1500 až 3000 metrů.

Ve 12 hodin přijde čas na hlavní závod mužů a žen na 4200 metrů neboli Memoriál Ladislava Kořána. Trať provede běžce úpatím vrcholku Doubravka korunovaného romantickým hradním komplexem z 15. století s novogotickou přestavbou. Částečně se poběží po asfaltu, většina tratě je ovšem vedena lesem po vrstevnicích.

„Vyhlašovat jednotlivé kategorie budeme v průběhu závodního dne, a to vždy první trio s bonusem u hlavního závodu, kde oceníme také šestici nejlepších v absolutním pořadí. Pro děti máme připraveného něco na zub, dospělé odměníme sportovním vybavením věnovaným sponzorem našeho závodu,“ uvedl Miroslav Matěcha.