Běžce nejen z Vysočiny čeká opět po roce jihlavská Noční desítka

Za posledních devět let se stalo dobrým zvykem, že se na sklonku března sjedou vyznavači běhu do Jihlavy, aby mezi sebou zabojovali o prvenství v tamějším unikátním závodě Noční desítka. Nábřeží řeky Jihlavy tak sportovci zaplní i v sobotu večer 23. března, kdy kromě hlavního závodu budou na programu i doprovodné běhy pro děti nebo třeba začátečníky. Akce je součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi.

„Měli jsme štěstí, že jsme vychytali dobré datum v kalendáři, takže se náš závod za devět let své existence už pěkně v běžeckých kalendářích etabloval. Letos očekáváme, že se zapojí 250 dospělých a 50 dětí. A proč by měli vyrazit právě k nám? Určitě za nevšední atmosférou, běžet v noci je vždy zážitek. Navíc trasa vede po rovince po obou březích řeky po uzavřené cyklostezce, což je ideální příležitost pro vylepšení osobního maxima,“ uvažoval Pavel Hotař z pořádajícího oddílu Pteam sport.

Závodní centrum bude u sportovní haly TJ Start. Jakmile se zešeří, vyrazí v 18,30 hodin jako první na dvousetmetrovou trať děti od tří do sedmi let. Bezprostředně následovat je budou žáci od osmi do jedenácti let na jeden kilometr a starší žáci od dvanácti do čtrnácti let na dva kilometry. Po vyhlášení mládežnických kategorií přijde řada na hlavní bod programu. Ve 20 hodin vystartují dospělí do Noční desítky, případně Open běhu na pět kilometrů, který hravě zvládnou i méně zkušení běžci.

„O atmosféru v prostoru startu a cíle se postará skupina s africkými bubny, aby závodníky nabudila nebo pak naopak vyhecovala do posledních metrů. To je taková naše novinka a už se moc těšíme, jak to závod zase posune. Ti nejlepší běžci se mohou těšit na pěkné ceny, mezi nimiž nebudou chybět energetické balíčky, minerály na posílení, čepice, šály, šátky čelenky nebo třeba nákrčníky,“ uvedl Pavel Hotař.