Běžce při Hněvošické desítce prověří kopec Hrdlořez

V tradičním termínu poslední květnovou neděli – tentokrát tedy 26. května – se do Hněvošic na Opavsku sjedou vyznavači běhu na Hněvošickou desítku. Silniční běh zařazený do seriálu Prajzské běžecké ligy se těší na všechny výkonnostní kategorie. Akce je součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi.

„Na své si u nás přijde každý, kdo je zvyklý se aspoň trochu hýbat. Před rokem si závod dal i osmasedmdesátiletý pán, takže rádi uvítáme všechny běžecké nadšence. Po covidu nám počty lehce klesly, ale na základě předběžných přihlášek se zdá, že zase budeme mít takových osmdesát účastníků,“ uvedl Stanislav Hartmann z pořádajícího sportovního oddílu TJ Sokol Hněvošice.

Start i cíl závodu bude právě na hřišti hněvošického Sokola. Závodníci na trať silničního běhu na deset kilometrů vyrazí v 10 hodin. Čeká je okruh vedoucí přes Služovice a Oldřišov zpět do Hněvošic. Specifikem okruhu je závěrečný kopec přezdívaný Hrdlořez – když už se totiž zdá, že mají běžci vyhráno, čeká je po devíti absolvovaných kilometrech prudké stoupání před cílem.

„Snažíme se navázat na tradici běhu z osmdesátých let. Pak se tady nějakých dvacet, třicet roků neběhalo, až přišla vnučka zakladatele s nápadem závod obnovit a my z fotbalu se přidali. Pro vítěze máme připravené diplomy, květiny i zajímavé věcné ceny věnované partnery Hněvošické desítky,“ shrnul Stanislav Hartmann.