Běžecké labužníky zve do terénu oblíbená „Doubravka“

Běh kolem Doubravky patří k nejstarším přespolním závodům v Čechách, letos se uskuteční už jeho 71. ročník. V neděli 1. listopadu ho pořádá TJ Hvězda Trnovany ve spolupráci s DDM Teplice.

Doubravka

Závody založil v roce 1945 Ladislav Kořán, který také mezi pětadvaceti startujícími premiérový ročník vyhrál, stejně jako dva následující ročníky. Běh kolem Doubravky absolvoval v minulosti i Emil Zátopek, pravidelně na něm startoval i jeden z našich nejlepších běžců na středních a dlouhých tratích a čtyřnásobný vítěz slavných Běchovic Stanislav Hoffman. „Bohužel, v minulých dnech jsme se dozvěděli smutnou zprávu, že zakladatel našeho závodu pan Kořán, který žil v USA, zemřel 19. září na následky úrazu,“ uvedl člen organizačního výboru Miroslav Matěcha.

Letošní ročník Běhu kolem Doubravky má připravené tratě pro šestadvacet kategorií – od stometrové pro předškoláky až po desetikilometrovou pro dospělé vytrvalce. Poběží se převážně v lesnatém terénu na okružních cestách okolo Doubravky, jeden úsek je však asfaltový. Maraton startů zahájí pět minut před 9. hodinou účastníci vytrvalostní desetikilometrové tratě, pět minut po deváté si svůj závod užijí předškoláci. Hlavní závod ve čtyřech kategoriích mužů (20-39 let, 40-49 let, 50-59 let, 60-69 let a nad 70 let) na 4 200 metrů odstartuje v pravé poledne.

„Ceny a diplomy pro nejrychlejší závodníky máme připravené pro všechny vypsané kategorie, tradičně vyhodnotíme a odměníme šest nejrychlejších závodníků v absolutním pořadí na trati 4 200 metrů. V posledních pěti ročnících se účast pohybovala mezi 300 až 350 běžci, účastnický rekord je 450,“ připomněl Miroslav Matěcha.

Přihlášky pořadatelé přijímají v závodní kanceláři na tenisových kurtech Panorama nejpozději půlhodiny před startem příslušné kategorie, vybírá se startovné (předžáci 10 Kč, žactvo 20 Kč, ostatní 70 Kč).