Bikeři se vydají poznávat krásy bývalého vojenského prostoru v rámci Tour de Ralsko

Tour de Ralsko láká bikery do bývalého vojenského prostoru, kde je prověří nejrůznější terénní nástrahy. Foto: Michal Kebeš

Vyznavači horských kol zamíří v sobotu 22. července do Mimoně na devatenáctý ročník Tour de Ralsko. Akce, která se za dobu své existence už stala tradiční štací pro všechny, kdo se rádi svezou malebnou přírodou bývalého vojenského prostoru Ralsko a Hradčanských stěn, bude opět součástí projektu Tipsport Sportuj s námi. Organizátoři se chystají na čtyři sta dospělých závodníků a dvě stovky dětí.

„Jezdci se u nás mohou těšit na čistokrevný terén, kde jsme eliminovali asfaltové úseky. Do cesty se tedy cyklistům postaví lesní cesty, kořeny, kamení… Bude to skutečně pěkné svezení. Co zůstává, je klasická dlouhá trasa, změn naopak doznala kratší varianta, která se prodloužila o tři kilometry na celkových třicet kilometrů, ale věříme, že jí to jen prospělo. Přepracovali jsme i dětské závody. Ty jsou součástí seriálu Dětský MTB Cup Libereckého kraje a spolu s jeho organizátory jsme vymysleli atraktivnější vedení tratě, kdy je čekají zábavné překážky a dostanou se i do lesa,“ prozradil Ondřej Litresits za pořádající sdružení Mimoňští sršni.

V prostorách startovního areálu u motokrosové dráhy v Mimoni bude v sobotu živo od rána. Prolog obstarají dětské závody, kdy se mladé naděje od 9,30 hodin představí na tratích s obtížností v závislosti na věku. Ve 13 hodin pak odstartuje třicetikilometrová trať dospělých Na pohodu i sedmačtyřicetikilometrová distance Na Plno, v jejichž rámci bikeři absolvují 290 respektive 700 metrů převýšení.

„Vzhledem k předpovědi máme na dlouhé trase připravenu občerstvovací stanici s vodou, iontovými nápoji, banány a melouny. Na celý závod máme také domluvený dohled profesionální zdravotnické služby. V zázemí po dojezdu budou k dispozici sprchy, jídlo pro závodníky a mycí linka pro kola. Každý ze startujících dostane účastnickou medaili a zajímavý uvítací balíček se sportovními potřebami. Ti nejlepší se dočkají originálních trofejí, které si necháváme každoročně zhotovit na zakázku, stejně jako sportovních doplňků,“ uvedl Ondřej Litresits.