Bikeři si při Velké ceně Města Touškova vyzkoušejí stejnou trať jako Ondra Cink

Závodníky čeká mimo jiné sjezd Touškovskou roklí. Foto: David Chmelík

Město Touškov na Plzeňsku bude v dubnu lákat milovníky jízdy na horském kole. Nejprve se sem vydají o velikonoční neděli 17. dubna závodníci v rámci Velké ceny Města Touškova, o víkend později pak bude obec hostit Český pohár, kde se zapojí rovněž bronzový medailista z mistrovství světa i Evropy a trojnásobný olympionik Ondřej Cink.

„Bikeři tak v rámci Velké ceny Města Touškova budou mít unikátní příležitost vyzkoušet si skutečně náročnou trať. Ostatně je zvykem, že si řada profíků přijede dráhu vyzkoušet v rámci tréninku už o prvním víkendu, aby posléze přesně věděli, co je čeká. My jsme si pro ně připravili některé nové překážky, jako je například 10G Pro Wall,“ prozradil Pavel Foltýn z pořádajícího sportovního oddílu TJ Sokol Město Touškov.

Vyznavači horských kol se v neděli 17. dubna budou scházet od 8 hodin, na 9 hodin pak je naplánován první start, a to kategorií expert, kadeti a masters 50. V 10,15 hodin se do závodu vydají ženy, juniorky a kadetky. Dopolední část programu uzavřou od 11,30 hodin kategorie elite, masters 35 a junioři. Všechny výše uvedené čeká absolvování od dvou do šesti čtyřkilometrových okruhů, kdy se jim do cesty postaví kamení, náročný terén, singltracky, mostky a další atraktivní nástrahy. Odpoledne bude patřit mladým nadějím, představí se ročníky 2008 a mladší.

Trať si zamilovala i domácí závodnice Adéla Holubová. „Touškovská trať je pro mě opravdu srdcovka. Sedí mi profilově, je zábavná a i přes to, že na ní trénuji opravdu často, mě stále baví. Je to trať, na které jsem vyrůstala a kde začaly mé první cyklistické kroky,“ pochvaluje si cyklistka z Bikeclubu TJ Sokol Město Touškov.

„Pro všechny bude připravena také výborná domácí kuchyně, studené pivo a limo, stejně jako spousta krásných cen pro ty nejlepší bikery. Předpokládáme, že by se jich mohlo zapojit mezi třemi a čtyřmi stovkami. Program bude zajímavý i na pohled, proto se těšíme, že k nám dorazí diváci, aby pěkně zafandili,“ uvedl Pavel Foltýn.

Foto: David Chmelík, MTBS.cz