Bikery prověří nejtěžší souvislé stoupání v Jeseníkách při Čas-OFF-ce na Šerák

V Domašově na Jesenicku si v sobotu 29. června dají dostaveníčko bikeři, které čeká velká výzva – po třinácté se zde pojede Čas-OFF-ka na Šerák. V jejím rámci totiž vystoupají na jedenáctikilometrovém úseku 811 výškových metrů, což je nenáročnější souvislé stoupání v Jeseníkách. Akce je součástí seriálu závodů Jesenický šnek a v dětské verzi Jesenický šneček a projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi.

„Už se nesmírně těšíme, o to víc, že máme hlášeno krásné počasí. Bude teplo a v horních partiích naopak příjemně svěží chládek. Co se skladby startovního pole týče, chystají se k nám jak Poláci, tak závodníci ze vzdálených koutů České republiky, v zásadě platí, že kdo si náš kopec vyzkouší, už nechce jinak. Pro děti máme samozřejmě samostatné závody, ale poslední dobou si stále více z nich jde pak s rodiči vyzkoušet v rámci kategorie Open i výjezd na Šerák. Stejná kategorie pak u nás je otevřená i pro elektrokola,“ prozradil Ladislav Chmelař za pořádající Jesenický sportovní klub eSeNBbáci.

Startovní centrum bude na louce u penzionu a restaurace U Julka v Bělé pod Pradědem, místní části Domašov. Dopoledne zde bude patřit dětem, které v závislosti na věku od 10. hodiny čekají závody od 100 do 3000 metrů po okolí. Ve 13 hodin se pak do akce vydají vyznavači horských kol v hlavním závodě. Při něm čeká starší žactvo, kadety a kadetky sedm kilometrů do kopce s převýšením 452 metrů a ostatní jedenáct kilometrů a 811 výškových metrů, přičemž kategorie Open a muži nad 60 let mohou závod předčasně ukončit na sedmém kilometru podle sil.

„Tam máme na řečišti občerstvovací stanici, kterou ti nejrychlejší míjejí, ale jinak je možné se tam zastavit. Cestou zpět je to pak oblíbená pauza pro všechny, protože je třeba pomoct s úklidem, tedy sníst a vypít tamější zásoby. Po dojezdu v cíli se pak každý závodník může těšit na limonádu či pivo a kuřecí nebo vepřový steak, případně uzená žebra. Pro nejúspěšnější máme nachystané věcné ceny i originální medaile a na závěr budeme losovat bohatou tombolu, z níž si prakticky každý něco odnese,“ uvedl Ladislav Chmelař.