Bílá sobota v Obratani na Pelhřimovsku bude patřit milovníkům turistiky

V sobotu 15. dubna se v Obratani na Pelhřimovsku a jeho okolí uskuteční již 41. ročník tradičního turistického pochodu Obrataňské okruhy. Akce je určena pro širokou veřejnost bez rozdílu věku.

Pro účastníky jsou připraveny tři vzdálenosti – 10, 20 a 35 kilometrů. Na jednotlivých trasách budou kontrolní stanoviště, která potvrdí průchod pochodníků. Okruhy vedou převážně krásnou přírodou, ale jsou zde také úseky vedoucí po silnici. Trasy na 20 a 35 kilometrů dovedou turisty až k rozhledně na vrcholu Svidník v nadmořské výšce 739 metrů.

„V minulém roce se na pochod vydaly téměř čtyři stovky účastníků – někteří s kočárky či se psy, další třeba na kole. Předpokládáme, že i letos přivítáme obdobný počet zájemců. Samozřejmě hodně záleží na klimatických podmínkách, nicméně akce se koná za každého počasí,“ říká Miroslav Holub z pořadatelského oddílu SK Obrataň.

Startuje se v 8 hodin ze sportovního areálu Základní školy Obrataň. Všichni účastníci zde dostanou malou svačinu na cestu. Na stejném místě je také cíl všech tras. Úspěšní pochodníci zde obdrží koženou botičku s logem akce.