Blanenští pochodníci se vydají Za sněženkou do Krasu

Turisté se dostanou i na lávku nad Macochou. Foto: Stránky benešovských nadšenců turistických pochodů

V Moravském krasu bude v sobotu 25. března pořádně rušno, oblast bude totiž dějištěm jubilejního, čtyřicátého ročníku pochodu Za sněženkou do Krasu. Vyznavači pěší turistiky se mohou těšit na přátelskou atmosféru a především atraktivně vedené tratě, na nichž se mohou setkat s nejednou zajímavostí.

„Očekáváme, že by se mohlo zapojit i pět set pochodníků. Naše tratě jsou záměrně koncipované tak, aby mohl vyrazit skutečně každý, desítku tak zvládnou v pohodě i rodiny s dětmi, které již chodí po svých. Teď ještě aby vyšlo počasí, to je pokaždé velmi důležité. Každopádně už se na všechny moc těšíme,“ uvedl Michal Souček z pořádající TJ Asociace sportovních klubů Blansko.

Turisté si dají v sobotu hned po ránu sraz u herny stolního tenisu na Podlesí na okraji Blanska. Odsud budou od 7 do 8 hodin vycházet na nejdelší, 35kilometrovou distanci a následně od 8 do 9,30 hodin na 25kilometrovou a 10kilometrovou, aby se posléze opět všichni setkali opět v místě startu.

„Chvíli po zahájení pochodníky zavede trasa na první kontrolu, jež bude na vyhlídce na Nových Dvorech, odkud je industriální areál ČKD Blansko jako na dlani. Půjdou nad Skalním mlýnem, další kontrola bude na můstku nad Macochou. Nejdelší pochod projde rovněž kolem zříceniny Holštejna, jeskyně Hladomorny a rozhledny Veselice – k té zamíří i střední distance. Nakonec se všechny trasy střetnou na Obůrce nad Blanskem, kde bude hořet oheň, takže si turisté mohou donést a opéct buřty,“ prozradil Michal Souček.