Blíží se jubilejní, desátý ročník Podzimního běhu Olympu

V sobotu 21. listopadu se v areálu Centra sportu Ministerstva vnitra České republiky ve Stromovce uskuteční již desátý ročník tradičního pražského běžeckého závodu Podzimní běh Olympu, nad kterým v letošním roce převzal záštitu starosta Městské části Praha 7 Mgr. Jan Čižinský.

Podzimní běh Olympu

I letos se závodníci a závodnice od nejmenších dětí až po nejstarší veterány mohou těšit na příjemné tratě v délce od 100 metrů až po 5 630 metrů a také na atmosféru rodinného závodu.

„V roce 2014 jsme přivítali přes 400 startujících ve všech kategoriích. Nejpočetněji byly zastoupeny především dětské a mládežnické kategorie, a tak doufáme, že se nám podaří navázat na loňský rok a připravíme pro všechny vyznavače sportu zajímavé závody,“ říká jeden z organizátorů závodu Tomáš Linhart.

Organizátoři pro děti a mládežníky vytvořili osm dívčích a osm chlapeckých kategorií, ženy rozdělili do tří věkových skupin a muže do pěti skupin. Pro závodníky a závodnice na prvním až třetím místě jsou připraveny zajímavé věcné ceny, diplomy, medaile a poháry. Celý běžecký program začíná v 10 hodin kategorií nejmenších dívek, které se vydají na trať dlouhou sto metrů.

Do závodů se zájemci mohou hlásit do 19. listopadu přes internet, následně v den závodu 30 minut před startem dané kategorie. Závodní kancelář bude otevřena od 9 hodin. Startovné pro předem přihlášené je 30 Kč, na místě pak běžci zaplatí 50 Kč.

Tento závod je zároveň posledním závodem 12. ročníku Poháru pražských běžeckých nadějí 2015, který už zná vítěze jednotlivých kategorií, ale o dalších místech se bude teprve rozhodovat právě při Podzimním běhu Olympu.

Informace k závodu naleznete zde.