Blížící se konec prázdnin oslaví děti ve Staré Bělé v Pohádkovém lese

Poslední srpnovou sobotu se v lesích kolem Myslivny ve Staré Bělé v Ostravě můžete potkat se strašidly a pohádkovými postavami. TJ Sokol Stará Bělá zde pořádá pátý ročník sportovního a zábavného odpoledne pro děti nazvané Pohádkový les. Akce se stala součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jehož partnerem je společnost EP Energy Trading.

Pohadkovy les

Na kilometrovém lesním okruhu pořadatelé připravili dvanáct stanovišť, kde budou děti plnit různé sportovní, výtvarné či manuální úkoly. „Opět jsme spolu s asi čtyřiceti dobrovolníky věnovali hodně času přípravám výroby kostýmů a dekorací. Na děti čeká například peklo, perníková chaloupka a samozřejmě nebudou chybět strašidla. Za splnění úkolů na jednotlivých zastaveních dostanou bonbon a razítko na účastnický list. Všichni, kteří nasbírají jednotlivá razítka, obdrží v cíli drobné dárky od sponzorů,“ uvedla Hana Kokešová z organizačního týmu.

Na trase nebude chybět oblíbený vědomostní kvíz, který děti najdou na stromech při průchodu lesem mezi jednotlivými stanovišti.

Pohádkového lesa se pravidelně účastní přes 200 dětí s doprovodem. „Samozřejmě záleží na počasí. Pokud bude pěkně, počítáme s obdobným počtem. Akce si brzy získala velkou popularitu v okolí, lidé si ji chválí. Stala se z ní tady společenská událost,“ doplňuje Hana Kokešová.

Pohádkové odpoledne začíná v sobotu 27. srpna ve 14 hodin. Pro příchozí je u Myslivny připraveno občerstvení, pro děti skluzavka, bludiště a další zábava. Před vstupem do Pohádkového lesa dostanou všichni děti účastnický list na sbírání razítek.