Borecký půlmaraton nabízí zajímavou trať půvabným Kokořínskem

Vynikající ultramaratonec Martin Hunčovský, který za posledních patnáct let naběhal odhadem přes 90 000 kilometrů  a za svůj největší úspěch považuje úspěšně absolvovaný řecký Spartathlon z roku 2003 – nonstop běh na trati 246 kilometrů z Athén do Sparty, pořádá v sobotu 12. března 4. ročník Boreckého půlmaratonu.

Borecký půlmaraton

„První ročník? To byla taková hurá akce pro fotbalisty SK Slavia Velký Borek. Čtyřiadvacet nadšenců běželo z Borku na náměstí ve Mšeně. Druhý a třetí ročník už měl na startu 300 běžců a letos bych byl rád, kdybychom tenhle účastnický rekord překonali,“ říká Martin Hunčovský.

Pro účastníky je připravena trať ze Mšena na Harasov, Štampach, Lhotku, do Hleďsebe, Čepičky a Velkého Borku, kde je cíl na fotbalovém  hřišti. „Trasa běhu bude zcela zachována z  loňského ročníku – dvě třetiny ji tvoří lesní a polní cesty, zbytek asfalt a klidné silnice. Profil je mírně zvlněný, což dělá závod velmi atraktivní – běží se v Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko Máchův kraj,“ popisuje Martin Hunčovský.

Prezentace přihlášených je na hřišti ve Velkém Borku rozložena do dvou dnů – v pátek 11. března od 18 do 21 hodin, v sobotu 12. března od 9 do 10,30 hodin pro ženy a od 9 do 11 hodin pro muže. Po prezentaci je připraven přesun připravenými autobusy do místa startu na náměstí ve Mšeně. Na něm se startuje ve dvou vlnách – v 11,30 hodin se na svoji trať vydají ženy a o půl hodiny později muži. Na trati jsou tři kontroly, kde je zároveň i občerstvení – U grobiána (5,5 km), autobusové zastávce Lhotka (12,8 km) a na rozcestí Čepička (17,1 km).

„Účastníkům nabízíme především krásnou přírodu Kokořínska a domácí atmosféru. No, ale teď už konkrétně –přijatelné startovné, slevové bonusy od Sportisima půlmaraton Praha, kvalitní servis na trati, guláš v cíli, účastnickou medaili a diplom, čipovou časomíru a možnost přikoupení funkčního trička s potiskem závodu,“ jmenuje benefity akce Martin Hunčovský.

Pro tři nejrychlejší muže a ženy v absolutním pořadí jsou připraveny poháry, ocenění čeká i na nejlepší borce všech kategorií. Borecký půlmaratón má i svoje netradiční soutěže – dvě kategorie dvojic (rodič + potomek, resp. člověk + pes) a jednu kategorii sportovních klubů (tři nejrychlejší časy jejich přihlášených členů). Vyhlášení vítězů všech kategorií je plánováno na 15. hodinu.

V sázce jsou loňské traťové rekordy Jana Mrázka 1:14:53 a Radky Churáňové 1:34:24 hod. Účastníci závodu se mohou těšit na losování všech startovních čísel o hlavní cenu, kterou je uzená kýta.