Borský park v Plzni láká podzimními barvami, ale také běžeckými závody

Běh Borským parkemBěhání ve městě je čím dál populárnější, málokterý závod má však takovou tradici jako Běh Borským parkem, který se tuto sobotu 11. října koná již po pětačtyřicáté. Největší park v Plzni se tak opět změní ve sportovní dráhu, po které se prohání každým rokem stále více účastníků. Závod je určen pro všechny výkonnostní i amatérské sportovce napříč věkovými kategoriemi nejen z plzeňského regionu.

„Běžecká soutěž je skutečně určena sportovcům všeho věku. Podle již podaných registrací mohu říci, že se na start postaví jak dvouletá holčička, tak zkušený matador, který již přesáhl sedmdesátku. Pro nejmenší děti máme přichystanou trať 400 metrů, ženy absolvují závod na tři kilometry a muži spolu s veterány budou zdolávat trasu o délce šesti kilometrů,“ říká ředitel závodu Jakub Novák ze Sport Clubu Plzeň.

Dětské kategorie běhu s více než čtyřicetiletou tradicí odstartují již v 10 hodin dopoledne z areálu Slávie VŠ PLzeň, další skupiny budou následovat ve zhruba desetiminutových intervalech. Muži a senioři se na trať vydají v 11:10 hodin. Na závod se lze registrovat do středy 8. října prostřednictvím online formuláře, jehož zásluhou je startovné za zvýhodněnou cenu, nebo až v místě závodu.

Kdo se podzimním Borským parkem prožene nejrychleji, může se těšit nejen na věcné, ale i finanční ceny. Ve hře bude také poukaz na sportovní obuv. Jako vzpomínku na úspěšně absolvovaný závod si všichni zúčastnění odnesou diplom.

„Máme velkou radost, že se účast každý rok zvyšuje. Zatímco před čtyřmi lety se na startovní čáru postavilo zhruba 160 běžců, v loňském roce to bylo již asi 250. Naším cílem je vyšplhat se na 300 závodníků, což ale v letošním roce bude těžké, protože se v okolí konají další běžecké akce,“ vysvětluje Jakub Novák.