Boulder Bambini ve sportovním lezení se zúčastní přes stovku mladých zájemců

V pražském Boulder Baru u Výstaviště se v sobotu 26. listopadu uskuteční třetí závod letošního roku ve sportovním lezení pro děti a mládež. Tyto závody zde pořádají už třináct let. Od počátku roku 2016 získaly nový název Boulder Bambini. Akce je zařazena do projektu ČUS Sportuj s námi, jehož partnerem je společnost Pražská teplárenská.

boulder

„V letošním roce se jedná již o třetí mládežnický závod. Počítáme s účastí 110 až 120 lezců. Každá ze čtyř kategorií má maximální kapacitu 40 závodníků,“ říká hlavní organizátorka závodů Kateřina Chvojková.

Bouldering je disciplína sportovního lezení, při níž se leze bez lana maximálně do výšky tří až čtyř metrů a případné pády zachytí měkké dopadiště. Účastníci Boulder Bambini budou rozděleni do čtyř věkových kategorií podle ročníku narození – a to U8, U10, U12 a U14.

„Pro každou kategorii je připraveno šest zbrusu nových boulderů, na jejichž přelezení budou mít děti 90 minut. Před startem každé kategorie instruktoři lezcům závodní cesty představí a poskytnou instrukce pro jejich zdolání. U každého boulderu bude rozhodčí, který bude závodníky hodnotit a výsledky zapisovat do karet,“ uvádí Kateřina Chvojková.

Na závody je nutné přihlásit se on-line. Prezentace účastníků je od 8 hodin. Nejmladší závodníci odstartují svůj závod v 9 hodin, kategorie U10 začne v 11,30 a lezci z kategorií U12 a U14 se na stěny vydají ve 14 hodin. Po skončení každé kategorie je připraveno slavnostní vyhlášení – v něm budou oceněni vždy tři nejlepší dívky a tři nejlepší chlapci, kteří si odnesou medaile a zajímavé sportovní ceny. Navíc každý účastník získá na památku medaili.

V průběhu celého dne si návštěvníci z řad doprovodu i diváků mají možnost lezení vyzkoušet na volných stěnách, kde nebudou probíhat závody.

Více informací na www.boulder.cz.