Boží Dar ovládne o víkendu dvoudenní běh na lyžích o Štít Krušných hor

Jak byl přelom listopadu a prosince bohatý na sněhové srážky, tak stavem pokrývky na českých horách zamíchala mezi svátky a na konci roku obleva. Organizátoři lyžařských závodů tak trnuli, zda bude možné uspořádat tradiční Štít Krušných hor. Ten dostal zelenou až v pozdních večerních hodinách ve středu 10. ledna. Teď už je tedy konečně možné s jistotou říci – na Božím Daru se v sobotu 13. ledna i v neděli 14. ledna pojede. Akce je součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi.

„Bylo to dlouho nejisté, tak máme radost. Na loukách se obleva vyřádila, což nám způsobilo značné potíže, ale naštěstí v lese ve stínu sníh zůstal a kolegům z lyžařského oddílu se tam podařilo vytyčit kilometr a půl dlouhý okruh. Řada oddílů už avizovala, že dorazí, máme tři kluby od Ústí nad Labem, další z Aše, Radon Vysoká Pec, biatlonisty z Ostrova nad Ohří, účast zvažují Plzeňáci, samozřejmě tam budou naši… Počítáme a doufáme, že se nás ke dvěma stovkám sejde,“ uvedla Kateřina Broumová z pořádajícího Lyžařského klubu Slovan Karlovy Vary.

Štít Krušných hor je otevřený všem věkovým kategoriím, od nejmladších dětí po dospělé, především je ale koncipovaný pro mladé běžkaře, aby si zažili atmosféru závodů. V sobotu budou na Jahodové louce na Božím Daru na programu od 12 hodin závody volnou technikou s intervalovým startem – s výjimkou nejmladších dětí, jež ještě nebruslí a poběží tedy klasicky – na vzdálenosti od 200 metrů po 7,5 kilometru. V neděli, pokud podmínky dovolí vybrousit do sněhu stopu, se poběží od 10 hodin, a to výhradně klasicky opět od 200 metrů po 7,5 kilometru.

„Vyhlašovat budeme v každé kategorii vždy tři nejlepší, kteří se mohou těšit na pěkné ceny. Jedna z maminek z našeho oddílu pracuje ve velkoskladu hraček a připravila krásné dárkové balíčky. Mimoto budeme rozdělovat diplomy, medaile a čokoládové figurky od výrobce belgických pralinek Koruna Pralines, které mají vždy enormní úspěch,“ prozradila Kateřina Broumová.