Brdská 25 provede běžce centrální partií hřebene a dojde i na Prahu

Brdská 25 běžce šetřit nebude. Foto: Brdská 25

Jubilejní, desátý ročník závodu Brdská 25 přiláká v neděli 22. května do středočeského pohoří stovky milovníků běhu. Ti si zde rozhodně přijdou na své, do cesty se jim totiž postaví trať, která skutečně prověří jejich fyzický fond.

„V rámci tradiční pětadvacetikilometrové distance závodníky šetřit nebudeme a protáhneme je přímo přes centrální Brdy. Zdolat tak budou muset i vrchol Praha, který se svou výškou 862 m n. m. zaostává o pouhé tři metry za nejvyšším Tokem. Tady se bude lámat chléb, tady se ukáže, kdo má jakou kondici,“ upozornil na obtížný bod Radek Eliáš z pořádajícího Triklubu Příbram.

Vyznavači běžeckého sportu se v prostoru startu, na hřišti celku SK Litavan Bohutín, budou scházet od nedělního rána. V 10 hodin odstartuje první ze žákovských závodů, které rozjedou den plný sportu. Ve 13 hodin vyrazí do boje o prvenství atleti v hlavním závodě, samotné Brdské 25, ve 13,05 hodin je pak budou následovat běžci na zkrácené trati 12 km a kategorie Nordic Walking Brdy a Cruiser Racer Brdy na totožné vzdálenosti – posledně jmenovaná kategorie je přitom určená pro sportovce s kočárky.

„Uvidíme, jaká jména ozdobí finální startovní listinu, pravidelně se k nám ale sjíždí běžecká špička ze širokého okolí, často se u nás objevuje třeba i vícenásobný mistr České republiky v maratonu, Petr Pechek. Pro ty, kdo se dostanou na stupně vítězů, máme připraveny medaile, poháry, diplomy a pěkné věcné ceny v podobě sportovního vybavení,“ uvedl Radek Eliáš.