Brněnský Bure Cup láká na orientační sprint zkušené borce i zvědavé nováčky

V Brně-Bystrci, co by kamenem dohodil od Brněnské přehrady, se v neděli 18. února uskuteční další ročník závodů v orientačním běhu s názvem Bure Cup. Nepůjde přitom o žádné dlouhé distance, na programu jsou sprinty, které zaberou vítězi podle odhadu organizátorů dvanáct až patnáct minut. Akce je součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi a pátým závodem Brněnské zimní ligy.

„V tomto období u nás v klubu tradičně probíhá objemová běžecká příprava a my jsme přemýšleli, jak ji zpříjemnit a učinit zajímavější. Tak jsme došli k nápadu s orientačními sprinty, aby nemuseli běžci dlouho někde mrznout s mapou. On totiž běh podle ní zabere víc času než klasický. A když už jsme to organizovali pro klub, tak jsme to rovnou otevřeli i veřejnosti. Zapojit se u nás může každý – pro děti do deseti let máme možnost absolvovat trať s rodiči, dospělým rádi vysvětlíme, co a jak,“ uvedl Aleš Finstrle.

Startovní centrum bude v Základní škole Heyrovského v Brně-Bystrci, trasy budou následně vedeny právě touto městskou čtvrtí. Start první kategorie je naplánovaný na 13,30 hodin, zúčastnit by se mělo mezi dvěma a třemi stovkami závodníků. Tratě jsou koncipované nejen pro ostřílené matadory, ale i pro děti nebo zájemce, kteří s orientačním během dosud nemají zkušenosti. Pořadatelé pro snazší seznámení se s disciplínou k propozicím na internetu umístili také dokument pro začátečníky, který přibližuje specifika městského sprintu.

„Městský sprint se v řadě ohledů liší od závodu ve volné přírodě, logicky není možné se vždy vydat přímou cestou, jelikož v cestě stojí třeba plot ohraničující soukromý pozemek. Všechny potřebné informace jsme tedy shrnuli a ani zaběhnutým borcům neuškodí, když si je připomenou. Po doběhu budeme vyhlašovat vítěze v kategoriích, ti se mohou těšit na pěkné ceny. Mezi dětmi máme připravenou nějakou drobnou sladkost pro každého závodníka, je tam podstatný i motivační faktor a aby to nikomu nebylo líto,“ shrnul Aleš Finstrle.