Bruslařské závody Šampion spojí děti, rodiče i hokejisty při zábavném dni na ledě

Středočeská města Vlašim a Benešov od sebe dělí dvacet kilometrů, a tak mezi nimi panuje odnepaměti přátelské hecování a zdravá rivalita. Ta ožije také v neděli 21. ledna na ledě ve Vlašimi, kde se uskuteční čtvrtý ročník Bruslařských závodů Šampion pro děti i dospělé. Nesejde přitom na tom, zda dorazí začátečníci či zkušení, organizátoři vše vymysleli tak, aby se výtečně pobavili všichni zúčastnění bez ohledu na svou výkonnost. Akce je součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi.

„Naše závody jsou určené úplně všem, hlavní je chuť se zapojit. Proto také na začátku máme bruslařský trénink, kde se méně zkušené děti sklouznou s oporou třeba v podobě kostek, co před sebou tlačí, aby si zvykly na pohyb na ledě. Nejmenší děti posléze s oporou i závodí a kategorie máme celkově odstupňované tak, aby je zvládli všichni. Samozřejmě je dobře, když si děti přinesou své vybavení, ale pokud by se snad výjimečně našel někdo, kdo brusle nemá, ať nás neváhá kontaktovat a zajistíme zapůjčení vybavení,“ nechal se slyšet Michal Holánek z pořádajícího sdružení MSPORTS.

Děti a dospělí se budou na Zimním stadionu Na Lukách ve Vlašimi scházet od nedělního rána, na 9 hodin už je naplánovaný trénink. Mimo bruslí jsou povinné pro bezpečnost také bruslařské rukavice a helma, u starších doporučená s mřížkou. V 10 hodin pak začnou samotné závody, při nich bude kromě rychlosti hodně záležet na obratnosti – děti a posléze dospělé čekají paralelní dráhy se zatáčkami, podjížděním i přeskoky uzpůsobené samozřejmě tak, aby si s nimi jednotlivé kategorie dokázaly poradit. Proti sobě pojede vždy dvojice závodníků, každý přitom bude mít šanci absolvovat trať vícekrát, proto bude program atraktivní i divácky.

„Za dospělé máme potvrzeno, že dorazí i někteří hokejisté z Benešova a Vlašimi. Aby nedošlo k situaci, že by proti sobě závodili třeba hokejista a některá z maminek, tak budou dospělí soutěžit v rámci štafet, které nalosujeme tak, aby to bylo spravedlivé. Účast dospělých je velmi důležitá, jednak tak mohou skvěle strávit čas s dětmi a pak jim jdou za příklad, což je nejlepší motivace ke sportu. Pro nejlepší máme kromě diplomů a medailí připravenu speciální cenu v podobě našeho maskota Šampiona – je to plyšák, něco mezi mořským koníkem a dráčkem a nikde jinde takovou trofej nedostanou,“ prozradil Michal Holánek.