Čáslav o víkendu přivítá 79. ročník Běhu sady Vodranty

Běh sady Vodranty přivítá závodníky po devětasedmdesáté. Foto: AC Čáslav

Už jenom rok a oslaví osm křížků – Athletics Club Čáslav se chystá v neděli 21. listopadu oslavit již 79. ročník Běhu sady Vodranty. Že zní čáslavské Vodranty povědomě? Ale ovšem, právě to je totiž atletický stadion, kde svou veleúspěšnou kariéru zahájila nejdéle úřadující světová rekordmanka, běžkyně Jarmila Kratochvílová.

„Obvykle se k nám na závody napříč věkovými kategoriemi vypraví okolo 250 závodníků, a tak doufáme, že se podobná čísla podaří naplnit i letos. Přece jen jde o venkovní akci, tak se jí snad žádná omezení nedotknou,“ přála si ředitelka závodu Jana Červenková z pořádajícího sportovního oddílu AC Čáslav.

Na své si v průběhu nabitého programu přijdou děti i dospělí. Jako první se na řadu dostanou v 9 hodin junioři, sportovní den zahájí ročník 2014 a mladší během na 300 metrů po atletické dráze. Distance bude postupně narůstat až po poslední dráhovou kategorii – 500 metrů pro mladší přípravky.

Od starších přípravek přes žactvo a dorostence až po dospělé se už bude běhat po barevně speciálně označených tratích v lesoparku Vodranty, z nichž nejkratší bude měřit 800 metrů a nejdelší 10 kilometrů. Mílaře a vytrvalce čeká shodný start v 11,30 hodin.

„Děti se mohou těšit na medaile, od dorostenců výše pak budeme bojovat o finanční odměny. Jako už tradičně je Běh sady Vodranty rovněž součástí Přeboru Středočeského kraje v přespolním běhu,“ uvedla Jana Červenková.