Cena skřítka Ostružníka prověří slalomové umění amatérských lyžařů

Cena skřítka Ostružníka představuje příležitost pro všechny, aby si vyzkoušeli závod v obřím slalomu. Foto: Ski Řetězárna

Skiareál Řetězárna v Ostružné na Jesenicku o víkendu ožije veřejnými závody v obřáku pro děti a dospělé. Cena skřítka Ostružníka se zde pojede už počtrnácté, to zásadní prochází všemi ročníky. Akce je totiž koncipovaná nikoliv pro vrcholové sportovce, ale pro milovníky lyžování, které láká zkusit si alespoň jednou za život pravý závod s elektronickou časomírou i startovními čísly a zažít si unikátní atmosféru.

„Když jsme začínali, hodně se kolem jezdily závody pro děti z oddílů, ale my jsme chtěli dát prostor i těm, které nikde netrénují. A samozřejmě rovněž dospělým, kteří chtějí zabojovat s časomírou v brankách. Na závěr závodu jsme připravení umožnit start v rámci jedné společné kategorie i snowboardistům, pokud by někdo projevil zájem. U nás je zkrátka hlavní zúčastnit se, počítáme, že by mohlo dorazit okolo stovky vyznavačů alpského lyžování,“ uvedla Veronika Peštuková z pořádajícího sportovního oddílu Ski Ostružná.

Závodníci se budou k registraci potkávat od devíti hodin v chatě Ski Řetězárna, možné bude přihlásit se i bezprostředně před závodem. Následně od 10 hodin odstartují první lyžaři do jednokolového obřího slalomu postaveného na příjemné modré sjezdovce. Ta měří 600 metrů a většina závodníků by se s časem měla vejít do jedné minuty.

„Počítáme ovšem i s malými dětmi, které mohou jet s rodiči, tam to samozřejmě bude o něco víc. Celkem budeme mít deset dětských kategorií, kde oceníme vždy pět nejlepších, ve dvou juniorských a dospělých pak po třech a navrch nejmladšího chlapce a dívku. Rozdávat budeme jak věcné ceny v podobě sportovního vybavení, tak diplomy, poháry a perníčky v podobě skřítka Ostružníka, které nám už roky peče jedna místní paní,“ uvedla Veronika Peštuková.