Českokrumlovský trojboj o víkendu oslaví jubileum

O víkendu proběhne už 25. ročník Českokrumlovského trojboje. Foto: VSK Český Krumlov

Na počátku byl nápad mladých nadšenců uspořádat turnaj v netradičních sportech – kuželkách, nohejbalu a líném tenisu. Když se časem podařilo vybudovat hřiště s pískem, skladba sportů doznala lehkých změn a došlo na bechvolejbal, později se zapojily ženy… Dnes je Českokrumlovský trojboj populární akcí, která v pátek a sobotu 5. a 6. srpna oslaví již 25. ročník.

„Jedinou podmínkou účasti na naší akci je chuť si zasportovat a přihlásit se jako dvojice. V pátek večer rozlosujeme soupeře a muži rozehrají svou část turnaje. Do této doby je možné se přihlásit buď osobně na místě nebo prostřednictvím telefonátu na můj mobilní telefon 723 798 501. Kapacita je ízatm stále volná u mužů i žen,“ nastínil zakladatel turnaje Radek Šlouf z pořádajícího sportovního oddílu VSK Český Krumlov.

V areálu volejbalových kurtů ve Chvalšinské ulici bude probíhat v pátek od 17 hodin prezence týmů, posléze ve 20 hodin vypuknou první souboje. Muže čekají na úvod ruské kuželky a následně druhý den nohejbal a beachvolejbal. Ženské klání započne v sobotu v 9 hodin ráno, na programu budou jako u mužů ruské kuželky a beachvolejbal, třetí disciplínou však bude místo nohejbalu líný tenis.

„Naše akce má i hodně společenský rozměr. Každoročně se takto scházejí bývalí členové VSK Český Krumlov, otec si přejde zahrát se synem, matka s dcerou, rodiny fandí… Ta atmosféra je velice příjemná a program atraktivní divácky – každoročně k nám přijde fandit dost lidí,“ usmíval se Jan Vobr z pořádajícího klubu.

V sobotu večer budou známi vítězové, vyhlašují se přitom v jednotlivých disciplínách i v rámci kompletního trojboje. Těšit se přitom mohou na medaile, věcné ceny i sekt, aby bylo čím úspěch zapít. Každý z účastníků si navíc na památku odnese tričko.