Českotřebovská pirueta nabídne dva dny plné úchvatných výkonů i krásných kostýmů

Brány Zimního stadionu v České Třebové budou v sobotu a neděli 3. a 4. únoru otevřené dokořán všem milovníkům krasobruslení, jak těm aktivním, tak divákům, kteří budou mít vstup zdarma. Po šesté se zde uskuteční víkendové závody Českotřebovská pirueta určené všem od nejmenších adeptů začínajících s bruslením až po ty zkušenější. Akce je součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi.

„Pro řadu účastníků to budou první závody a máme přihlášené i některé dospělé z našeho bruslařského kurzu. To si zaslouží ocenění, vůbec není snadné začínat takto později a ještě mít odvahu předvést svůj výkon před publikem! Očekáváme, že se dohromady zapojí přes 220 závodníků. Přihlášky už máme, ale klasicky tím míchá chřipková epidemie, na což jsme coby zimní sport nicméně zvyklí,“ popsala Jana Hůlková z pořádajícího Krasobruslařského klubu Česká Třebová.

V sobotu začne program v 8 hodin a po celý den do 20 hodin budou probíhat závody Poháru Českého krasobruslařského svazu, na které se sjedou oddíly z celé České republiky. Mezi přihlášenými nescházejí zástupci z Českých Budějovic, Havlíčkova Brodu, Uherského Brodu, Liberce, Třince, Chomutova a řady dalších měst – přihlášeno je momentálně 39 klubů. Neděle pak bude patřit od 8 do 16 hodin mezioddílovým závodům Bruslička.

„Letošní novinkou je, že budeme bodovat systémem ISU přes počítač, jak to znáte z televize, nikoliv už zvedanými čísly. Je to velká výhoda pro závodníky i trenéry, jelikož takto mají mnohem lepší zpětnou vazbu, vidí hodnocení jednotlivých prvků a vědí, na čem je třeba ještě zapracovat. Každý si od nás odveze pamětní medaili a ti nejlepší navíc poháry. Můžu prozradit, že v silně obsazených kategoriích budeme mít rozšířené pódium, abychom účastníky jaksepatří ocenili,“ uvedla Jana Hůlková.