Cesta za pokladem v Boskovicích přinese dětem překvapení

Ve středu 28. října se v Boskovicích uskuteční již 23. ročník Cesty za pokladem. Jedná se o podzimní procházku historickou částí města a okolní přírodou pro širokou veřejnost, na které mohou děti spolu s rodiči plnit jednoduché úkoly.

Boskovice I

„Pochod za pokladem má v Boskovicích dlouholetou tradici. Po dohodě s městem začínáme na náměstí 9. května před sochou prezidenta Masaryka po skončení oficiálního pietního aktu. Snažíme se touto cestou s dětmi nenásilně oslavit tento významný den České republiky,“ řekla Věra Opatřilová z pořádajícího oddílu TJ Rytmus Boskovice.

V minulém ročníku se v ulicích Boskovic sešlo kolem 250 dětí s rodiči. „Vždy hodně záleží na počasí. Každý rok připravujeme jiné téma. Loni jsme měli zvířátka z Madagaskaru, letos máme připravenu ‚pavoučí stezku‘. Na jednotlivých stanovištích budou na plnění úkolů dohlížet pohádkové bytosti jako broučci, včelka Mája a další. Úkoly nejsou nijak složité, půjde například o průlez pavoučí sítí nebo hod na cíl,“ doplnila Věra Opatřilová.

Program začíná v 15:30 hodin pře sochou T. G. Masaryka. Na děti čekají zajímavé úkoly, před hradem se mohou těšit na táborák a opékání párků a také na dětskou diskotéku. V cíli na děti budou čekat drobné dárky, lampióny a také velké překvapení. V 18 hodin startuje lampionový průvod zpět do města.